• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Fırat'ın doğusunda ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat'ın doğusunda ilk ortak helikopter uçuşu

24.08.2019, 19:57

Fırat'ın doğusunda birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak helikopter uçuşu gerçekleşti.

Milli Savunma Bakanlığı, Birleşik Müşterek Harekat Merkezi tam kapasiteyle faaliyete başlamasının ardından sosyal medya hesabından ilk ortak helikopter uçuşu gerçekleştiğini belirtti ve bir fotoğraf paylaştı.AÇIKLAMA YAPTI
Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından konuya ilişkin açıklamada bulunuldu. Açıklamada, Suriye'de, Fırat'ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve ABD'li komutanların katıldığı ilk ortak helikopter uçuşunun bugün gerçekleştirildiği bildirildi. Bakanlık, ilk uçuştan fotoğraf da paylaştı.

Fırat'ın doğusunda ilk ortak helikopter uçuşu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN