• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan: ’de tehdit dinlemeyiz

Başkan Erdoğan: Doğu Akdeniz’de tehdit dinlemeyiz
Giriş Tarihi: 25.8.2019

Teşekkür turuna ’den başlayan Başkan Erdoğan, ’nin ’deki sondaj çalışmalarıyla ilgili önemli mesajlar verdi. Erdoğan, “Batı tehdit sallıyor ama biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Ülkemizin haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün Artvin ve memleketi Rize'de vatandaşlarla buluşup toplu açılış törenlerine katıldı. İlk durağı Artvin'in Yusufeli ilçesinde helikopterle Yusufeli Baraj inşaatını inceleyen Erdoğan, daha sonra ilçe merkezinde halka seslendi. Erdoğan, konuşmasında özetle, şunları söyledi: Biraz önce Yusufeli Barajı inşaatını helikopterle inceleme fırsatı buldum. Ve gerçekten muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Dünyada eşi benzeri olmayan bir şehir Artvin. Kullanma suyundan içme suyuna, elektrik enerjisi üretimine varıncaya kadar her şeyiyle bir barajlar şehri Artvin. Şimdi ise Yusufeli çok daha farklı bir konuma tırmanıyor. Kendi sınıfında ülkemizin en büyük, dünyanın en yüksek üçüncü eseri olacak Yusufeli Barajı'nı kazandırmak için verdiğimiz mücadelenin en yakın şahidi sizlersiniz.

BUNLARIN DİKİLİ AĞACI YOK
Son 6 yılda Gezi olaylarından tutun da 15 Temmuz'un hedefindeki yerlerden biri hep bu eserler olmuştur. Pek çok çevre Yusufeli Barajı'nın inşasına engel olmak için her türlü çabayı gösterdi. Çünkü bunların bu ülkede bir dikili ağacı yok. Bir ağaç mı dikeceksiniz? Onun da karşısına dikilirler. Yaptıkları iş budur. Biz milletimizle el ele verdik. Barajın yapımında yüklenici firmanın kararlılığını da alkışlıyorum. 2021 yılının Nisan ayında elektrik üretimi başlayacaktır. Üretilecek elektriğin katkısı 1 milyar 250 milyon lira olacak. 7 yılda kendini amorti edecek. Yusufeli'nin yerleşim yerini değiştirmek zorunda kaldık. Bazı dedikodular veyahut olumsuz kampanyalar yürütülebilir. Ama şunu söyleyeyim. İnanın oralara yerleştiğiniz zaman bize çok dua edeceksiniz. Çünkü bütün devlet binaları, okullarıyla, ibadethaneleriyle altyapısıyla muhteşem bir Yusufeli inşa ediliyor. Bunu da biz dünyaya örnek göstereceğiz. Şaşıracaklar. Ama onlar bizim Türkiye olduğumuzu bilmiyorlar.

GÖRMÜYOR MUSUNUZ?
Doğu Akdeniz'de ABD, Fransa, İngiltere, Katar varmış ama Türkiye yokmuş. Hangi ülke, Türkiye yokmuş. Eline diline dursun. Sen orada bizim Yavuzumuzu görmüyor musun, Barbaros Hayrettin'i görmüyor musun? İki sondaj, iki sismik gemiyle o devasa al bayrağımızı görmüyor musun? Bizim fırkateynlerimizi görmüyor musun? Uçaklarımızla, her şeyimizle oradayız. Batı tehdit sallıyor, biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunacağız.

​İSTANBUL'U SEL BASTI BEYEFENDİ TATİLDE!
Başkan Erdoğan, Rize'de katıldığı toplu açılış töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi. İmamoğlu'nun kenti sel bastığı saatlerde tatiline devam ettiğini hatırlatan Erdoğan, "İstanbul'u sel bastı beyefendi tatilde, daha dün bir bugün iki. Ben başbakanlığımda da cumhurbaşkanlığımda da böyle tatil yapamadım. Şayet milletinizle gönül bağınız yoksa yönetmeniz için size emanet edilen güç sizi zehirler. Şikayet zayıfların işidir, acizlerin işidir. Önemli olan mevcut şartlarda şehrinizi ne kadar ileri taşıyabildiğinizdir" dedi.

Rize'deki açılışta yaptığı konuşmada Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de hem kendi menfaatlerini hem de KKTC'li kardeşlerinin haklarını korumanın peşinde olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Terör örgütleriyle mücadeleden, Doğu Akdeniz'deki haklarımızın korunmasına kadar karşımızdakilerin yanında saf tutuyorlar. Araştırma ve sondaj gemilerimiz bölgede belirlediğimiz alanlarda çalışmalarını sürdürüyorlar. Enerji demek güç demektir. Türkiye jeopolilitik askeri gücünün ekonomik gücüyle tahkim ettiğinde önümüzde kimse duramaz. Doğu Akdeniz'de petrol veya doğal gaz bulduğumuzda, bugün ülkemize karşı ileri geri konuşanların hepsi kapımızda sıraya girecek" ifadelerini kullandı.

​'TERÖRE PRİM VEREN KARŞISINDA BİZİ BULUR'
3 büyükşehire yapılan kayyum atamalarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Teröre kim prim verirse karşısında bizi bulacak. Önümüzdeki dönemde aynı hassasiyetle takibimizi, gerektiğinde irademizi ortaya koymaya devam edeceğiz. Belediyeleri milletimize ve şehirlerimize hizmet dışında bir amaçla kullanan herkes, aynı akıbete uğramaya mahkumdur" diye konuştu.

Başkan Erdoğan: Doğu Akdeniz’de tehdit dinlemeyiz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN