• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ın kuzeyine 3. Pençe

Irak’ın kuzeyine 3. Pençe
Giriş Tarihi: 25.8.2019

'ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirilen Pençe ve Pençe 2 harekatlarının ardından, dün Sinat Haftanin bölgesine yönelik Operasyonu başlatıldı. , operasyonla teröristler ve kullandıkları mağara ile sığınakların imha edilmesinin planlandığı duyurdu.

Terör örgütü PKK'ya Pençe 1 ve Pençe 2 harekatları ile güçlü darbe indiren Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe 3 Operasyonu için de düğmeye bastı. Milli Savunma Bakanlığı'nca, önceki gün Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin'de Pençe-3 Operasyonu'nun başlatıldığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Operasyon, hudut güvenliğini ileriden sağlamak, Sinat-Haftanin bölgesinde bulunan teröristleri ve kullandıkları mağara, sığınakları imha etmek maksadıyla icra edilmektedir. Hava Kuvvetleri uçakları, Kara Havacılık unsurları, SİHA/İHA ve Fırtına obüsleri ile desteklenen operasyon planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" denildi.

ANA KORİDOR KESİLDİ
Pençe 1 ile terör örgütü militanlarının Hakkari'den Türkiye geçiş yaptığı ana koridorlarından birisi kesilmişti. Böylece hainlerin Hakkari kırsalına sızmaları
engellendi. Pençe 2 ile İran sınırına yakın bölgede temizlik yapıldı. Pençe Harekatı ile paralel harekatlar ile de Kuzey Irak'ta terörün beli kırıldı
Pençe 3 Harekatı ile Şırnak bölgesine geçişlerin olduğu kamplara yönelik operasyonlar düzenleniyor.

Irak’ın kuzeyine 3. Pençe haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN