• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li belediyelerde akraba kıyağı devam ediyor! İşte o liste

CHP’li başkanlar göreve geldikten sonra peş peşe akrabalarını belediyeye doldurmaya başlayınca, başta Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li yöneticiler kamuoyu tepkisine karşı “Gereği yapılacak” demişti. Ancak bunun göz boyama olduğu ortaya çıktı. Atanan akrabalar hala koltuklarında. İşte, sadece İzmir ve Adana'da halen devam eden bazı akraba kıyakları.

CHP’li belediyelerde akraba kıyağı devam ediyor! İşte o liste

04.09.2019, 10:06

CHP'li belediyelerde yaşanan akraba torpilleri, siyasetinin gündeminden düşmüyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Bu atamaları etik bulmuyorum. Hepsi düzeltilir. Babamın oğlu olsa işe almayın" çağrısı da lafta kaldı. Bir yandan da işçi kıyımı yapan CHP'li belediyelerin, akraba atamaları tüm hızla sürerken, atanan akrabalar da tepkilere rağmen koltuklarında oturmaya devam ediyor. İşte, sadece İzmir ve Adana'da halen devam eden bazı akraba kıyakları.

Çift maaş vurgunu! CHP’li başkan İlkay Girgin Erdoğan kendisini müdür yaptı

Belediye şirketine kendisini müdür olarak atadığı için eleştirilen CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, belediye bünyesinde hizmet veren 3 plajdaki tesislerin müdürlüğüne kardeşinin üniversite öğrencisi oğlu Derya Girgin'i (23) getirdi. Halasının kızı Yıldız Sedef'i Halkla İlişkiler Müdürü, eşinin akrabası Handan Kalalı'yı da Muhasebe Müdürü olarak atadı. Bu atamaların Kılıçdaroğlu'nun uyarısına rağmen devam etti.

Çifte maaşlı başkandan akraba kıyağı

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı da seçimlerde kendisini destekleyen İYİ Parti İlçe Başkanı Coşkun Dinçer'i Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Spor Birimine koordinatör olarak atadı. İmar Müdürlüğü'ne ise, Belediye Meclis Üyesi CHP'li Barış Uçar'ın eşi Fatma Nur Doğan Uçar'ı getirdi. Amcası Osman Oray ve dayısı Burhan Güneş'i belediye şirketine hukuk müşaviri yapan Karakayalı, CHP Kemalpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Sulu'yu da sözleşmeli hukuk danışmanlığı görevine getirdi. Gençlik Kolları Başkanı İsmet Baysu'yu Kültür Müdürlüğüne, CHP İl Başkan Yardımcısı Hasan Ali Oray'ı ise KEM-BEL Şirketine Genel Müdür olarak atadı.

CHP'li başkan Rıdvan Karakayalı hepsini belediyeye aldı: Kızı, amcası, dayısı...

CHP'li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, eniştesi İrfan Aras'ı başdanışman, Aras'ın damatlarından Adil Acar'ı Spor Müdürü, Mehmet Cin'i Özel Kalem Müdürü, teyzesinin oğlu Mustafa İlhan'ı ise başkan yardımcısı yaptı.

Kim takar liyakatı! İşçilere kapı enişteye kıyak

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, adaylığını destekleyen CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın kardeşi İ. Ulaş Polat'ı, başkan yardımcısı yaptı.
CHP'li Torbali Belediye Başkanı İsmail Uygur 425 işçiyi 'tasarruf' diyerek işten çıkardı. Uygur, oğlunu 7 bin lira maaşla genel müdür yardımcısı olarak işe aldı. Skandalı "Oğlumu işsiz bırakacak değilim" diye savundu. "elen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalmış, oğlunu görevden almıştı.

İzmir’de işçi kıyımı devam ediyor İzmir’de işçi kıyımı devam ediyor

CHP’li belediyelerde akraba kıyağı devam ediyor! İşte o liste haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.