• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolandırıcılar emekli maaşlarına çöktü

Dolandırıcılar emekli maaşlarına çöktü
Giriş Tarihi: 10.9.2019

'de bir arkadaşının aracılığıyla tanıştığı 'un (56) yanına gelen A.A, 'ın Cumhurbaşkanı olduğu dönemde, borcunu ödeyemeyen emekliler için bir kanun çıkartıldığını söyledi. Karakuş'un 3 ay boyunca emekli maaşlarından kesinti oldu ancak banka borçları da silinmedi. Dolandırıldıklarını anlayan ikili, A.A, B.K, G.Ç, M.S.T, D.A. isimli 5 zanlıdan şikayetçi oldu.

İzmir'de bir arkadaşının aracılığıyla tanıştığı Mustafa Karakuş'un (56) yanına gelen A.A, Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı olduğu dönemde, borcunu ödeyemeyen emekliler için bir kanun çıkartıldığını söyledi.

'BORCUN SİLİNECEK'

Ardından da, "Bu kanuna göre bir yıl boyunca bankalara borcunu ödeyemeyen emeklilerin tüm borcu siliniyor. Seni de bu kanundan yararlandırıp borcunu ödeme yapmadan sileceğiz" dedi.

Bu yalana inanan Karakuş, Bayraklı Adliyesi'ne giderek 29 bin lira tutarın emekli maaşından kesilmesi için muvafakatname verdi.

BORÇ ÖDENMEDİ

Karakuş'un 3 ay boyunca emekli maaşlarından kesinti oldu ancak banka borçları da silinmedi. Dolandırıldıklarını anlayan ikili, A.A, B.K, G.Ç, M.S.T, D.A. isimli 5 zanlıdan şikayetçi oldu.

CEYHAN TORLAK

Dolandırıcılar emekli maaşlarına çöktü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN