• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aydın’da işler karışık

Aydın’da işler karışık
Giriş Tarihi: 4.10.2019

’de kongre takviminin netleşmesinin ardından Aydın’da örgüt hareketlendi. CHP Aydın İl Başkanlığı için 4 adayın ismi konuşuluyor

HÜSEYİN KILIÇ/ CHP'DE KONGRE SAVAŞLARI (17)

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun desteğini alarak önceki seçimde İl Başkanlığı koltuğuna oturan mevcut Başkan Ali Çankır'ın kongrede tekrar aday olması bekleniyor. Fakat, Çankır'ın Nazilli'de yaşaması, il toplantılarına çok fazla katılmaması örgüt tabanının tepkisini çekti. Bu tepki nedeniyle Başkan Çerçioğlu'nun başka bir isim üzerinde çalışma yaptığı kulislerden sızan bilgiler arasında. Çerçioğlu'nun son yapılan il danışma meclisi ve ilçe başkanları toplantılarına eski Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın ile birlikte katılması Apaydın'ın il başkanlığına aday olabileceği söylentilerini de beraberinde getirdi. Apaydın'ın da parti içerisinde aktif rol almak istediği öğrenildi.

MUHALİFLER ADAY ARIYOR

Aydın CHP'deki muhalifler de kendi adaylarıyla kongreye girmek için çalışmalarını sürdürüyor. Muhaliflerin adayı olarak eski İl Başkanı Bayram İnci ismi ön plana çıkıyor. İnci'nin örgütün desteğini arkasına aldığı belirtiliyor. Daha önce partiden ihracı mahkeme kararıyla durdurulan eski İl başkanlarından Barkan Kalınomuz'un da, kongrede aday olmak için nabız yokladığı ifade ediliyor. Kalınomuz'un 'örgütten azami destek bulursam aday olurum' dediği kaydediliyor

EFELER'DE ÇİFT LİSTE

Aydın'ın merkez ilçesi Efeler'deki CHP kongresi, İl Başkanlığı seçimleri için de kilit rol oynayacak. 31 Mart seçimlerinde belediye meclis üyeliği için Efeler İlçe Başkanlığı'ndan istifa eden Barış Altıntaş'tan boşalan koltuğa oturan Polat Bora Mersin'in, Çerçioğlu'nun desteğini arkasına alarak yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. CHP Efeler İlçe Başkanlığı seçimini kazanarak İl başkanlığı seçiminde ellerini güçlendirmek isteyen partideki muhalif kesimin ise aday olması beklenen Kaan Erçetin'i destekleyecekleri ifade ediliyor

DELEGE SEÇİMLERİ BEKLENİYOR

Söke'de ise kısa süre önce göreve getirilen mevcut ilçe başkanı Ali Özcan Kemal ile birlikte Melda Keskin'in adaylık için çalışma yürüttükleri belirtiliyor. Didim'de mevcut ilçe başkanı Nurettin Koçak ile Kazım Yılmaz'ın, Koçarlı'da da mevcut başkan Hasan Akın ile Mehmet Değirmenci'nin adaylık için isimleri geçiyor. Kuşadası, İncirliova, Germencik, Köşk, Kuyucak, Karpuzlu, Bozdoğan, Buharkent ve Karacasu'da mevcut başkanların dışında henüz aday bulunmazken yarışın Kasım'da yapılacak delege seçimlerinin ardından kızışması bekleniyor.

NAZİLLİ'DE TANSİYON YÜKSEK

Aydın'daki CHP ilçe kongreleri öncesi nabzın en yüksek attığı ilçe Nazilli gözüküyor. Mevcut ilçe başkanı Serkan Sevim ile birlikte Hakan Şensan, Özlem Burcu Ugan Sevim, Feyzullah Erkut'un isimleri adaylar arasında geçiyor. Muharrem İnce'ye verdiği destekten dolayı görevden alınan önceki başkan Ali Deveci'nin de tekrar aday olabileceği konuşuluyor.

Aydın’da işler karışık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN