• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

''nda kara operasyonu başladı

Fırat’ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan karadan ve havadan bombardımanla saat 16.00’da başladı. Gelen son dakika bilgisine göre Türk zırhlı araçları ile komandolar 20.42 itibariyle Resulayn ve ’a kara harekatına başladı. Türk askeri 4 noktadan Fırat'ın doğusuna giriş yaptı

'Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı

09.10.2019, 22:15 Güncelleme Tarihi: 09.10.2019,23:13

Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı karadan ve havadan bombardımanla saat 16.00'da başladı. Gelen son dakika bilgisine göre 20.42 itibariyle Resuayn ve Tel Abyad'a kara harekatı başladı. Türk askeri 4 noktadan Fırat'ın doğusuna giriş yaptı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DUYURDU

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabı Twitter'dan kara harekatının başladığını duyurdu. Sosyal medya hesabında şu ifadeler yer aldı: "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Millî Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekâtına başladı."

MÜNBİÇ'E OPERASYON

Bölgeden gelen bilgilere göre Suriye Milli Ordusu, Münbiç'e kara harekatına başladı. Suriye Milli Ordusu ile YPG'li teröristler arasında çatuışma yaşanıyor.

55 TERÖR HEDEFİ İMHA EDİLDİ

Türk savaş uçakları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini imha etti. Operasyonla ilgili ilk bilanço da açıklandı. Saat 16.00'dan bu yana 55 terör hedefi yerle bir edildi.

Son dakika! Suriye Barış Pınarı Harekatı'ndan ilk görüntüler 'Barış Pınarı Harekatı'nda Türk savaş uçakları YPG'ye bomba yağdırıyor

'Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA