• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ya Kıran-5 darbesi

, terör örgütünün kış üslenmesini engellemek ve teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Kıran-5 operasyonunu başlattı. --Bingöl üçgenini kapsayan operasyona, Jandarma, Polis Özel Harekat ve güvenlik korucuları katılıyor.

PKK’ya Kıran-5 darbesi
Giriş Tarihi: 9.11.2019

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır-Muş-Bingöl illeri ara hattında Şenyayla Bölgesinde Kıran operasyonlarının 5'incisinin başlatıldığını duyurdu.
Dün sabah erken saatlerde başlatılan operasyonların amacının bölücü terör örgütünün kış üslenmesine girmesini engellemek ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek olduğu açıklanırken, operasyonlarda Diyarbakır, Bingöl ve Muş İl Jandarma Komutanlıklarında görevli, Jandarma Komando, JÖH, PÖH ve güvenlik korucularından oluşan 2 bin 625 personel ve 179 operasyonel tim görev alıyor.

PKK’ya Kıran-5 darbesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA