• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Amerika iki yüzlü davranıyor’

24. Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında, EİT Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen , 'nin skandal 1915 tasarısına ve yaptırım tehditlerine gösterdi.

‘Amerika iki yüzlü davranıyor’
Giriş Tarihi: 10.11.2019

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 24. Bakanlar Konseyi Toplantısı kapsamında, EİT Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin skandal 1915 tasarısına ve yaptırım tehditlerine sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Çifte standart var, iki yüzlülük yapılıyor. Türkiye, Barış Pınarı Harekatı ile büyük oyunu bozdu. Rahatsızlık bundan. Yaptırımlarla bir yere varamazlar. Soykırım varsa Hocalı'da Ermeniler yaptı" diye konuştu.

'BURALAR SURİYE HALKININ'

Suriye'nin zenginlikleri üzerinde hiç kimsenin hakkı olmadığına da vurgu yapan Çavuşoğlu, "Buraya 10 binlerce km öteden gelip de bu ülkenin petrol rezervlerini biz değerlendireceğiz demek uluslararası hukuka karşıdır. Buralar Suriye halkınındır" ifadelerini kullandı.

‘Amerika iki yüzlü davranıyor’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA