• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Nöbetteki ailelerden komisyon talebi

Çocuklarının terör örgütü tarafından kaçırıldığı iddiası ile 3 Eylül'den itibaren farklı kentlerden 'a gelerek il binası önünde oturma eylemi yapan 55 ailenin umutlu bekleyişi 69'uncu gününe girdi.

Nöbetteki ailelerden komisyon talebi
Giriş Tarihi: 10.11.2019

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile 3 Eylül'den itibaren farklı kentlerden Diyarbakır'a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi yapan 55 ailenin umutlu bekleyişi 69'uncu gününe girdi. Mardin'in Derik ilçesinden gelen Şehmus Kaya da, Muş'ta kardeşinin düğün konvoyuyla memleketine döndüğü sırada teröristler tarafından kaçırılan oğlu Vedat Kaya için eylemdeki isimlerden biri. "Bir Allah'ımız var umudumuz başka da kimseden umut beklemiyoruz" diyen Kaya, "Şu ana kadar hiç haber alamadık. Çalışmalara hız verilmesini istiyoruz. TBMM üyelerine de sorunlarımızı anlattık inşallah güzel bir komisyon kurulur ve çocuklarımız geri getirilir" diye konuştu.

Nöbetteki ailelerden komisyon talebi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA