• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hedef tekli eğitimi yüzde 100 yapmak

İZMİR Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile iş insanı Ricardo Aliberti tarafından Menderes'in Cumaovası Mahallesi'nde yaptırılan 24 derslikli Maurice Aliberti- Esin Özgener İlkokulu'nun açılışına katıldı.

Hedef tekli eğitimi yüzde 100 yapmak

25.11.2019

İZMİR Milletvekili Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile iş insanı Ricardo Aliberti tarafından Menderes'in Cumaovası Mahallesi'nde yaptırılan 24 derslikli Maurice Aliberti- Esin Özgener İlkokulu'nun açılışına katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde gerçekleşen açılışta İzmir'de hayırseverlerin 25 okul yaptırdığını anlatan Yıldırım, "Bugün bir müjde daha vermek istiyorum. 25'in üzerine yeni bir okul daha geliyor. İzmir Ticaret Odası Başkanımız Mahmut Özgener kardeşime dedim ki 'Babalar için bir okul var analar için yok mu?' O da 'Başımın üstüne' dedi. Anneleri için böyle güzel bir okul hayırlı olsun. Tekli eğitim İzmir'de yüzde 80 oranında. Hedef yüzde 100'e çıkarmak" dedi. İzmir'de 800 bine yakın öğrenci bulunduğunu, üniversite öğrencileri ile birlikte bu sayının 1 milyona ulaştığını vurgulayan Yıldırım, "Yani İzmir bir eğitim şehri. Bir ticaret şehri, turizm şehri. İzmir, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için her alanda öncü şehir olmaya devam ediyor" diye konuştu.

■ İZMİR Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de eğitime yapılan yatırımın, ülkenin ve insanlığın geleceğine yatırım olduğunu vurgulayarak, "Bu katkılar can suyu oldu. Bu sayede İzmir'de eğitim yatırımları büyük ivme kazanırken okul öncesi okullaşma oranı yüzde 80'e, tekli eğitime geçiş oranı da yüzde 81'e çıktı" dedi.

Hedef tekli eğitimi yüzde 100 yapmak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.