• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

mutabakatı Yunan basınında: Erdoğan ödün vermiyor

'nin 'daki meşru hükümetle mutabakatı, 'da büyük yankı uyandırdı. Basın, mutabakatı, "Doğu Akdeniz'de haritayı değiştiren gelişme" olarak verdi. Erdoğan ödün vermiyor, Atina yönetimi uyuyor ifadeleri kullanıldı.

Doğu Akdeniz mutabakatı Yunan basınında: Erdoğan ödün vermiyor

02.12.2019, 15:27

Türkiye Doğu Akdeniz'de dengeleri değiştirecek Libya anlaşmasına imza attı. Yunanistan'ı paniğe sevk eden bu adım, Yunan basınında da büyük yankı uyandırdı. Yunan SLpress, Türkiye'nin hamlesini, "Akdeniz'de haritayı değiştiren mat hareketi" yorumuyla verdi.

SKAI kanalı Türkiye'nin Libya'ya kadar ulaşmayı, Libya ile birleşmeyi istediği iddiasına yer verdi.

"YUNANİSTAN UYUYOR"
Pronews haber portalı da, gelişmeyi "Türkiye meşruiyet kazanıyor, Yunanistan uyuyor" başlığı ile duyurdu. Trablus'un Eylül ayında Atina yönetimine, Girit açıklarındaki çalışmaları nedeniyle protesto notası verdiği de hatırlatıldı.

Kathimerini gazetesi ise "Doğu Akdeniz'deki Türk hareketlerinin perde arkası" başlıklı haberinde, Rodos'un güneyinden Girit'e kadar uzanan bölgeyle ilgili Türkiye'nin taleplerinin resmen açıklandığını yazdı.

Ta Nea gazetesi "Türkiye-Libya Anlaşması'ndan sonra Doğu Akdeniz'de ne değişiyor?" diye sordu. Ankara'nın Libya ile Münhasır Ekonomik Bölge ilanına bir adım daha yaklaştığına dikkat çekildi.

Yunan devlet kanalı ERT anlaşmanın içeriğini bir stüdyo konuğu ile ele aldı.

Televizyondaki söyleşide, Türkiye ile Libya arasındaki anlaşmanın içeriği hakkında bilgi verildi. Yunanistan'ı nasıl etkilediği üzerinde duruldu.

Anlaşmanın Yunan kıta sahanlığının Girit'e kadar olan kısmında kuşkuya yol açtığı ileri sürüldü.

ONETV kanalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı, TANAP'ın açılış töreninde yaptığı konuşmaya yer verdi.

Haberde, "Erdoğan, Libya ile Anlaşma konusunda ödün vermiyor" başlığı kullanıldı.

Doğu Akdeniz mutabakatı Yunan basınında: Erdoğan ödün vermiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA