• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'dan flaş açıklaması!

, 'in UMH ile anlaşmaya olumlu baktığını belirterek, yerel istişareler için 2 güne ihtiyacı olduğunu açıkladı. Hafter, Moskova'daki ateşkes anlaşmasına imza atmadan masadan ayrılmıştı.

Rusya'dan flaş Hafter açıklaması!

14.01.2020, 15:08 Güncelleme Tarihi: 14.01.2020,15:25

Rusya dün Moskova'da yapılan ancak olumlu sonuç çıkmayan görüşmelerle ilgiyi yeni bir açıklama yaptı. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Halife Hafter'in ateşkes anlaşmasına olumlu baktığını duyurdu. Açıklamada, Hafter'in müttefikleriyle konuşmak için 2 güne ihtiyacı olduğu da belirtildi.

LAVROV: SÜREÇ BİTMEDİ
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da, Moskova'daki Libya görüşmelerinde kesin sonuca varılamadığını ancak çabaların devam edeceğini söyledi.

Resmi ziyaret için gittiği Sri Lanka'da, Sri Lanka Dışişleri Bakanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lavrov, Hafter'in çekildiği 'Libya anlaşmasına' dair soruya, "Biliyorsunuz Başkan Putin, İstanbul'u ziyaret etti ve başkanlar Libya ile ilgili de görüşmelerde bulundu. Dün de Moskova'da Türk ve Rus heyetlerin de katıldığı bir görüşme gerçekleştirildi. Moskova'daki Libya görüşmelerinde kesin sonuca varılamadı ancak çabalar devam edecek" dedi.

.

Rusya'dan flaş Hafter açıklaması! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA