• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Umudun adı

Umudun adı Türkiye
Giriş Tarihi: 15.1.2020

Binlerce insanın hayatını kaybettiği, evlerini terk ettiği ’nin kentinde ’nin girişimleriyle sağlanan ateşkesin ardından, büyük inşa ve insani destek seferberliği başladı.

Türkiye tarihin en büyük çadır kenti haline dönüşen ve 3 milyon nüfusun yaşam mücadelesi verdiği İdlib'te, dünyaya örnek olacak insani yardım seferberliği sürdürüyor. Türk Kızılay'ı ve AFAD eliyle yürütülen 'acil yaşam müdahalesi' çalışmaları kapsamında şefkat eliyle yaraları saran, soğuk kış ayında sokakta kalan insanları koruyan Türkiye, ateşkesin ardından bölgedeki çalışmalarını yoğunlaştırarak, kalacak yer, gıda ve sağlık ihtiyacı olan 50 bin kişi için harekete geçti. n BÜYÜK insani kriz için yürüttüğü yoğun siyasi ve diplomatik girişimlerle ateşkesi sağlayan Türkiye, yaşanan drama son vermek için 3 uygulamayı devreye soktu. İlk olarak, Kızılay aracılığıyla İdlib içinde 6 kamp daha kuruyor. 13'e yükselecek olan kamp sayısı ile 10 bin çadır bölgeye sevk edilecek ve 50 bin kişi buralara yerleştirilecek.

■ TÜLAY CANBOLAT

Umudun adı Türkiye haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN