• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Haklarını alamayan işçiler belediyeyi bastı

Haklarını alamayan işçiler belediyeyi bastı
Giriş Tarihi: 28.1.2020

Ankara'da CHP'li Çankaya Belediyesi'nde hakkını alamayan işçiler belediye binasını basarak eylem yaptı. Baskı yaparak işçiye sendika değiştirten, binlerce işçiyi kar-kış demeden kapıya koyan CHP'li belediyelerin zulmüne bir yenisi daha eklendi. Bu kez Ankara Çankaya Belediyesi'nde DİSK'e bağlı işçiler toplu iş sözleşmesinden doğan haklarını alamadıkları için protesto eylemi yaptı. Sözleşme hükümlerinin yerine getirilmediğini haklarının gasp edildiği ifade eden işçiler isyan seslerini Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e duyurmaya çalıştı.

SLOGANLAR ATTILAR
Mesai vermemek için çöp toplayan ve temizlik kamyonlarında çalışan işçi sayısının 3'ten 2'e düşürüldüğünü, böylelikle iş yükünün iki katına çıktığını, parklarda çalışan işçilerin giyinme, dinlenme ve barınma yerlerinin iş sağlığını tehdit ettiğini söyleyen işçiler, emeğin tasarrufu olmayacağını, mesai kesintisi yapılmasının kabul edilemeyeceğini kaydettiler.

Haklarını alamayan işçiler belediyeyi bastı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA