• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bahçeli'den 'nin " afet bölgesi olsun" teklifine sert tepki

Bahçeli'den CHP'nin Elazığ afet bölgesi olsun teklifine sert tepki

01.02.2020, 17:51

'nin " afet bölgesi olsun" teklifiyle ilgili konuşan Lideri Bahçeli, "Karamsar ve karanlık aşılayan bir dil kullanıyorlar. CHP'nin samimiyeti kalmadı, millete tuzak kuruyorlar." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Elazığ önerisi üzerinden yüklendi. Bahçeli, "CHP'nin samimiyeti kalmamıştır. CHP, TBMM'ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir. " diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Elazığ'ın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini ifade etmişti.

SOYLU'DAN DA YANIT GELMİŞTİ
Kılıçdaroğlu'na yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Böyle bir kavram kanunlarımızda yok. Afet bölgesi denen bir kavram söz konusu değil. Ekonomik olan tüm yardımları genel hayata etkililik kapsamında yapıyoruz. Afet bölgesi olmayan bir şeydir. Böyle demek doğru değildir." demişti.

Bahçeli'den CHP'nin "Elazığ afet bölgesi olsun" teklifine sert tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA