• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

uçağı soruşturmasında flaş gelişme

'nda 5 Şubat Çarşamba günü pistten çıkan uçağı ile ilgili aralarında pilotların da olduğu 165 kişinin ifadesi alındı.

Pegasus uçağı soruşturmasında flaş gelişme

11.02.2020, 15:02 Güncelleme Tarihi: 11.02.2020, 15:19

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat Çarşamba günü pistten çıkarak 180 kişinin yaralandığı ve 3 kişinin de hayatını kaybettiği Pegasus uçağı kazası ile ilgili aralarında pilotların da olduğu 165 kişinin ifadesi alındı.

SABİHA GÖKÇEN'DE PİSTTEN ÇIKAN UÇAĞIN ENKAZI KALDIRILDI

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat Çarşamba pistten çıkan uçağın enkazı dört günlük çalışmayla ağır tonajlı araçlara yüklenerek kaldırıldı. Uçak parçaları incelenmek üzere akşam saatlerinde Gebze'de bulunan özel bir depoya götürüleceği öğrenildi.

ÜÇ KİŞİ ÖLDÜ, 180 KİŞİ DE YARALANDI
Kazada 180 kişi yaralanırken, 3 kişi de hayatını kaybetti. Kazanın ardından uçağın kara kutusunun alınarak incelemeye götürüldüğü öğrenildi. Ön raporun 1 ay içerisinde çıkması beklenirken detaylı raporun hazırlanmasının bir yıl süreceği belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında kule ve meydan görevlilerinin ifadeleri alındı. Kazayı araştırmak üzere Ulaşım emniyeti İnceleme Merkezince (UEİM) komisyon oluşturuldu. Ardından oluşturulan komisyonla çalışmak için ABD'nin sivil havacılık otoritesi ve Boeing firması yetkililerinde aralarında bulunduğu 11 kişilik ekip Türkiye'ye geldi.

Dört gün süren enkaz kaldırma çalışmalarında ekipler vinç kullanarak uçağın sırasıyla kanat, kokpit ve motorunu ardından gövdesini ve kuyruk kısmını vinç yardımıyla kaldırdı.

Ağır tonajlı araçlara yüklenen uçağın parçalarının detaylı incelemelerinin yapılması için akşam saatlerinde Gebze'de özel bir depoya götürüleceği öğrenildi.

Pegasus uçağındaki ölümde kahreden detay ortaya çıktı! Bu acının tarifi yok! Uçak kazasında hayatını kaybeden Zehra Bilgi Koşar toprağa verildi Sabiha Gökçen'deki uçak kazasından yaralı kurtulan Aydınlı öğrenci korkunç anları anlattı Sabiha Gökçen'de yaşanan uçak kazası simülatörde böyle canlandırıldı

Pegasus uçağı soruşturmasında flaş gelişme haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.