• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Emniyet müdürüne saldırının altından çıktı

Trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu tarafından makamında vurulan Müdürü ’nin şehit edilmesi olayında izi ortaya çıktı. merkezli 7 ilde gerçekleştirilen operasyonda 27 FETÖ şüphelisi hakkında gözaltı kararı verildi.

Emniyet müdürüne saldırının altından FETÖ çıktı
Giriş Tarihi: 14.2.2020

İki yıl önce Rize'de makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Rize İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi cinayetinin altından FETÖ çıktı. Dün cinayetle ilgili çok önemli bir operasyon düzenlendi.

7 İLDE EŞ ZAMANLI
2018 yılının Aralık ayında görev yerinin değiştirilmesini talep eden ve olumsuz yanıt aldığını iddia ederek Rize İl Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi şehit eden ve Personel Şube Müdürü Ercan Polat'ı ağır şekilde, koruma polisi Yiğitcan Köksal'ı ise hafif şekilde yaralayan İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun FETÖ/ PDY terör örgütü ile bağlantısı tespit edildi. Soruşturma kapsamında dün İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyonlarda hakkında gözaltı kararı verilen 27 kişiden 25'i gözaltına alındı. 2 kişinin ise yurtdışına kaçtığı tespit edildi.

KATİLLE İRTİBAT
Gözaltına alınanlar arasında 9'u aktif polis memuru olmak üzere, 5'i ihraç edilmiş polis memuru, araştırma görevlileri, bir doktor, 4 öğretmenin bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerin, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan, darbecilere karşı koyan ve Başkan Erdoğan'ın Kısıklı'daki evi ile çevresini koruma altına alan Altuğ Verdi'yi öldüren polis memuru ile irtibatı oldukları ve ona yardım yataklık ettikleri iddia ediliyor.

Emniyet müdürüne saldırının altından FETÖ çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA