• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi cinayetinde parmağı

2018’de Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi makamında şehit eden polis memuru Sarıcaoğlu’nun örgütle bağı deşifre edildi. Katil zanlısının ’nün mahrem imamıyla yoğun görüşme trafiği ortaya çıktı. Verdi suikastını planlayarak azmettirdiği belirlenen 9’u aktif görevdeki polis olmak üzere 29 kişi hakkında operasyon başlatıldı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi cinayetinde FETÖ parmağı

14.02.2020, 09:16 Güncelleme Tarihi: 14.02.2020,09:18

İki yıl önce makamında, bir polis memuru tarafından şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi öldürülmesi olayında Karlov suikastı benzeri bir FETÖ izi çıktı. Suikastın talimatını bir mahrem imamın verdiği belirlendi.

Verdi'yi, görev yerinin değiştirilmemesini bahane ederek şehit eden trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun FETÖ ile yoğun irtibatı tespit edildi. Verdi suikastını planlayıp azmettirdiği gerekçesiyle dün 27 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltı listesinde ismi bulunanlardan 9'u görevdeki polis memuru, diğerleri ise FETÖ'den ihraç edilen polisler ile doktor, öğretmen ve araştırma görevlilerinden oluşuyor.

SABAH Özel İstihbarat Bölümü yürütülen operasyonla ilgili özel bilgilere ulaştı. Tetikçi polisin tutuklu bulunduğu cezaevinde hükümlü olarak yatan ve onunla cezaevinde arkadaş olan bir kişi gizli tanık oldu ve Sarıcaoğlu, "Verdi'yi arkadaşlarımıza zulmettiği için öldürdüm" dediğini itiraf etti.
Örgütün; Altuğ Verdi'yi, kendi üyesi olan polis memuruna görev yerinin değiştirilmemesini bahane edip vurdurarak Karlov suikastı benzeri bir istikrarsızlaştırma etkisi yaratmayı amaçladığı belirlendi. Rus Büyükelçi Andey Karlov 16 Aralık 2016'da kritik bir süreçte Türkiye ile Rusya'nın ilişkilerini bozmak için FETÖ üyesi Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmüştü.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit edilmesi olayında FETÖ izi

Altuğ Verdi suikastının tetikçisi Sarıcaoğlu'nun da FETÖ üyesi olduğu ve İstanbul'da görevli olduğu sırada Yıldız Teknik Üniversitesi'nde akademisyen olarak görev yapan mahrem imam Evren Ersoy ile irtibatlı olduğu yönündeki ihbar üzerine Altuğ Verdi cinayetine ilişkin soruşturma derinleştirildi. Sarıcaoğlu'nun Trabzon'da bulunan FETÖ'ye ait Zafer- Fen isimli dershaneye gittiği, Samsun'da doktor olarak görevli 'abi' aracılığıyla örgüte ait
'Sakarya' isimli dershanede yatılı olarak okuduğu belirlendi.

Sarıcaoğlu'nun bilgisayarında yapılan incelemede, FETÖ'nün yayın kuruluşlarına ait 'test ve notların' mevcut olduğu tespit edildi. Sanığın Erzurum Üniversitesi İnşaat Mühendisliği okuduğu dönemde, FETÖ Silahlı Terör Örgütü'ne ait yurtta kaldığı da anlaşıldı.
SABAH'ın ulaştığı bilgilere göre, Sarıcaoğlu Erzurum'da okuduğu sırada FETÖ mensubu arkadaşlarıyla üniversite öğrencilerini 'sohbet' adı altındaki toplantılara davet ediyordu.

SABAH

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi cinayetinde FETÖ parmağı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA