• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İdlib’de saldırılara Mehmetçik önlemi

İdlib ve çevresini yoğun top atışları ile harabeye çeviren Rusya ve İran destekli Suriye Rejimi, şehrin doğusunda bulunan Etarıp Kefer Amra ve Ourum Sughra'ya bomba yağdırıyor. Civegözü Sınır Kapısı'na sadece 20 kilometre uzaklıkta bulunan Etarıp'ta yaşanan yoğun bombardıman Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden bile duyuluyor.

İdlib’de saldırılara Mehmetçik önlemi

15.2.2020

TSK ASKERİ ÜSSE ÇEVİRDİ
Esad askerlerinin Etarıp'ı alması durumunda İdlib'i Cilvegözü'ne bağlayan, sivillerin kaçmak TSK'nın da ikmal hattı olarak kullandığı ana yola 10 kilometre mesafede konuşlanmış olacak. Rejimin ilerleyişini engellemek için Etarıp kırsalındaki eski 46. Alay'a konuşlanmak için bölgeye giden Mehmetçik ise Etarıp'ın sadece 4 kilometre batısındaki Al Jınah köyüne konuşlandı. Köyün farklı noktalarında zırhlı araçlar için hendekler kazan askerler bölgeyi askeri üsse çevirdi.

HALEP'TE REJİM'E AİT HELİKOPTER DÜŞÜRÜLDÜ
Suriye'nin Halep kenti kırsalında rejime ait bir helikopter Suriye Milli Ordusu tarafından düşürüldü. Salı günü de İdlib'de yine rejime ait bir askeri helikopter düşürülmüştü.

UĞUR YILDIRIM

İdlib’de saldırılara Mehmetçik önlemi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.