• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar

18.02.2020, 14:54

Sözcüsü , Başkan Erdoğan'ın vekillerle görüşmesi sonrası açıklama yaptı. Yunan Cumhurbaşkanının tepki çeken açıklamalarına yönelik konuşan Çelik, "Son derece ırkçı bir yaklaşım olarak görüyoruz" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıyla ilgili açıklama yapıyor.

YUNANİSTAN CUMHURBAŞKANI'NA TEPKİ
Batı Trakya'daki Müslüman Türk azınlığının tarihsel gerçekliği bellidir. Yüz yıllardır orada varlar. Yunanistan Cumhurbaşkanı ya da bir başkası kimliklerini değiştiremez. Tarihsel gerçekliği değiştirmeye güçleri yetmez. Bu sebeple bu yaklaşımı son derece ırkçı olarak değerlendiriyoruz.

ÇİN'DEKİ UYGUR TÜRKLERİNİN DURUMU
Kaygı duyuyoruz, her türlü yardıma hazırız. Türkiye'den resmi heyet gidecek.

MOSKOVA'DA RUS HEYETLE GÖRÜŞME
İki gün üst üste bu görüşmeler yapıldı. Türkiye'nin bu konudaki tezi açık ve net. İdlib'de rejim Soçi mutabakatına uygun olarak çekilmezse, gerekli askeri hazırlıkları yaptığımız açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletildi.

YENİ DARBE İDDİALARI
Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik olarak bir yaklaşım olduğu değerlendirmesi yapıldı.

Devlet kurumları demokrasiye bağlılıklarını göstermiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri kendisine verilen görevleri kahramanca yerine getiriyor. Suriye'de büyük operasyonlara imza atıyor. Tam da bu dönemde böyle bir söylentiyi gündem yapmak; dışarıya bakması gereken devletin gözünü aklını içe çevirmeye yöneliktir. Bu çok büyük bir iftiradır. TSK demokrasiye bağlılığını gösterdi. Türkiye'nin bundan sonraki istikameti her türlü darbeye karşı gelmektir.

Asıl utanması gerekenler, eski vesayet günlerini canlandıracak şekilde açıklama yapanlardır.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
Biz ondan Türkiye'nin dış politika siyasetini anlamasını beklemiyoruz. "Maşa" gibi ifade kullandıysa aynaya bakarak söylemiştir.

İŞ BANKASI HİSSELERİ
Atatürk milletimizin ortak değeridir. Atatürk'e ait her türlü değerin de devlet tarafından temsil edilmesi daha uygundur.

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA