• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: Bakanlık açıkladı! Berber, , güzellik salonları geçici süreyle kapatılıyor

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği " Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, , güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

Son dakika: Bakanlık açıkladı! Berber, kuaför, güzellik salonları geçici süreyle kapatılıyor

21.03.2020, 14:40 Güncelleme Tarihi: 21.03.2020,15:04

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulacak.

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

AA

Son dakika: MHP lideri Devlet Bahçeli'den koronavirüs uyarısı Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nda koronavirüs şüphesi Koronavirüs fırsatçıları! Bedava olan koronavirüs testi için 1250 TL aldılar Son dakika: Sağlık Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs tedbirleri Son dakika: Başkan Erdoğan'dan önemli koronavirüs çağrısı: Amansız bir mücadele veriyoruz

Son dakika: Bakanlık açıkladı! Berber, kuaför, güzellik salonları geçici süreyle kapatılıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA