• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Otobüs seferleri durma noktasında

Otobüs seferleri durma noktasında
Giriş Tarihi: 26.3.2020

İçişleri Bakanlığı'nın yolcu otobüslerinin yüzde 50 kapasite ile yolcu kabul edilmesine yönelik kararının ardından bazı seyahat acenteleri sefer sayılarını düşürdü. Firmaların bu kararı daha önceden bilet alan veya bilet almaya gelen yolcuları sıkıntıya düşürdü. Şehir dışından geldiğini ancak memleketine dönemediğini belirten Ender Karakuş, "Daha önce bilet almıştım, şimdi gidemiyorum. Mağdur oldum" dedi. Bir seyahat firması yetkilisi Hasan Nalbantoğlu ise alınan kararın sağlık açısından doğru olduğunu ancak ekonomik anlamda kendilerini sekteye uğratmasından dert yandı.

YEŞİL KOLTUK UYGULAMASI
İzmir'de toplu ulaşımda "yeşil koltuk uygulaması" başlatıldı. Vatandaşlar bundan böyle kendilerine ayrılmış yeşil renkle işaretlenmiş koltuklara oturacak, sosyal mesafeyi koruyacak.

Otobüs seferleri durma noktasında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA