• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ve ören yerlerine girişte yeni dönem

adımlarına bir yenisi daha ekleniyor. ve ören yerleri, normalleşme süreci kapsamında alınacak önlemlerle kapılarını tekrar açmaya hazırlanıyor.

Müze ve ören yerlerine girişte yeni dönem

18.05.2020, 10:34

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinde de yeni normal dönemi başlıyor. Buralarda ziyaretçiler için bir dizi önlem alındı.

Maske zorunluluğu planlanan müze ve ören yerlerinin girişlerine el dezenfektanları, hijyen paspası, maske ve eldiven atık kutuları, ateş ölçer veya termal kameralar yerleştirildi. Bu mekanlara, COVID-19 ve hijyen uygulamalarına yönelik uyarı ve bilgi panoları da yerleştirilmeye başlandı.

Sosyal mesafe standartlarına uygun olarak ziyaretçilerin olası yoğunlaşma alanlarına ve gerekli görülen bölümlere işaretlemeler yapıldı.

Ziyaretçilerin belirli alanlarda toplanmasını önlemek amacıyla müze ve ören yerlerinin bazı bölümlerinde giriş kısıtlamasına gidilebilecek.

Kabinenin gündemi bayram tedbirleri Koronavirüs sonrası bir normalleşme planı daha!

Müze ve ören yerlerine girişte yeni dönem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.