• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sözcü Gazetesi yazarı tehditlere başladı

'daki kaçak villası skandalı ile gündeme gelen , önceleri 'Odaklanamıyorum' diyerek yazılarına ara vermişti. Şimdi de üstü kapalı tehditlere başladı. Takvim Gazetesi'nden Zafer Şahin'in yazısı...

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil tehditlere başladı

23.05.2020, 09:31

Bodrum'daki 310 metrekarelik kaçak villasını "2+1 mütevazı bir ev" olarak legalleştirmeye çalışan Yılmaz Özdil'in psikolojisi hiç iyi sinyaller vermiyor.

Önce "Odaklanamıyorum" diyerek yazılarına ara verdi. Sonra üstü kapalı tehditlere başladı.

Efendim neymiş.. Geçmişte Mustafa Kemal'e iftira atanlar bugün ona ve tarım arazisine villa diken arkadaşına iftira atıyormuş. Bugün yaşananlar asla silinmemek üzere dijital arşivlere kaydediliyormuş!

Şu tehdit diline, biriktirdiği öfkeye bakar mısınız! Yani diyor ki… Devran dönecek, biz kaçak villalarımızı gündeme getirdiğiniz için sizden hesap soracağız.

Bunlar ağızlarından özgür basın, hukuk devleti, ifade özgürlüğü kavramlarını düşürmeyen arkadaşlar.

Beyimiz Bodrum'da İmar Kanununu delik deşik ederek yediği herzeleri yazdık diye aba altından sopa gösteriyor. Ve bunu da her zaman olduğu gibi Atatürk'ün arkasına saklanarak yapıyor…
*****
Kendisine anlayacağı dilden cevap vermek şart oldu

Bak Yılmaz Özdil.. Atatürk bugün ayağa kalksa emin ol eline kızılcık sopası alır seni kovalar… Düş artık Gazi Mustafa Kemal'in yakasından… Kaçak villanı kurtarmak için bu ülkenin kurucu liderini kullanmaktan vazgeç.

Değerini sayende her geçen gün biraz daha anladığımız rahmetli Uğur Mumcu'nun "Bu memlekette banka soyarken kar maskesi, ülke soyarken Atatürk maskesi taktılar" sözlerinin ne anlama geldiğine biraz kafa yor.

Bodrum'daki villanla ilgili gerçeklerin ne olduğunu sen de, biz de, CHP'li Bodrum Belediyesi de çok iyi biliyor. Fazla kasma bence. Hukuk ve adalete saygılı ol.

Yanına Soner Yalçın'ı çekip cepheyi genişletmeyi çalıştığının "Yakında kapılarımızı işaretleyecekler" diyerek 'mağdur adam' imajı yaratmaya çalıştığının farkındayım. İnan kimse yemiyor bu numaraları.
*****
Sana önerim Soner Yalçın'dan taktik alman olacak. Adam akıllı hareket ediyor. Çeşme'de tarım arazisine diktiği villasını Mart 2015'te yazdım. "Soner Yoldaş bu villa kaç oda" diye sordum. Ölü taklidi yaptı. Çeşme Belediyesi CHP'li olduğu için kendisine dokunulmayacağını biliyordu.

Bir ara eski dostu Enis Berberoğlu ile kapıştılar. Hürriyet'in eski genel yayın yönetmeni Berberoğlu kendisini FETÖ'ye biat etmekle suçlayan ve "Hapisteyken beni işten çıkardın" diyen Yalçın'a bizim haberle cevap verdi:

"Biz mahpusta bile sana maaş ödedik. Oysa sen içerde bile boş durmamışsın. Hapisteyken Çeşme'de kaçak villa inşaatına başlamışsın. Çıkan haberlerden öğrendim. Üzülme bu da geçer."

Yalçın mesajı hemen aldı ve yine ölü taklidi yaptı. Ne senin gibi Atatürk'ün arkasına sığındı, ne de tehditler savurdu. Başına gelecekleri biliyordu…

Ama gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var… Senin haberden sonra arşivden onun villasıyla ilgili haber de çıkıverdi.

Memlekette kanun var kardeşim… Bugüne kadar kimse size dokunmamış olabilir. Ama artık yapılan yanlış kimsenin yanına kar kalmıyor. "Kanun ne diyorsa onu uygularım" diyor devlet.

Yani mesele sen ne kadar saptırmaya çalışsan da Atatürk değil… Mesele samimiyet… Tutarlılık. Mesele kanunlara saygı… Anlayabildin mi?

Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yeni gelişme! Mahkemeden çifte ret! Ege'nin en güzel yerlerinde rant vurgunu! Özdil, Portakal, Yalçın ve Dündar'ın kaçak yapılarına tepki yağıyor Sözcü’den büyük pişkinlik! Yılmaz Özdil, Soner Yalçın ve Fatih Portakal’ın kaçak inşaatlarını ifşa eden medyayı suçladılar Yılmaz Özdil'in kaçak villasındaki kanunsuzluklar tek tek anlatıldı

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil tehditlere başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA