• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de kritik gündem

Başkan Erdoğan ile lideri Bahçeli arasındaki görüşmede ’daki gelişmeler, terörle mücadele operasyonları, meselesi, Kanunu’nda yapılacak değişiklikler ele alındı.

18.6.2020

Son olarak 27 Mayıs'ta Yassıada Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın açılışında bir araya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir görüşme gerçekleştirdi.

SOSYAL MESAFELİ
Erdoğan ile Bahçeli arasındaki görüşmede sosyal mesafe kuralı gözetildi. Görüntü verirken tokalaşmayan iki liderin görüşmesi yaklaşık 50 dakika sürdü. Erdoğan, Kuzey Irak'ta terör hedeflerine karşı başlatılan Pençe- Kartal Harekatı'nda gelinen son durumla ilgili Bahçeli'ye bilgi verdi. Libya'daki gelişmelerin de ele alındığı görüşmenin siyasi gündemi de yoğun oldu. Görüşmede, Ayasofya'nın statüsü, Siyasi Partiler ve Seçim Kanunu'nda yapılacak değişiklikler, barolarla ilgili düzenleme de değerlendirildi. İki lider, yaklaşan Meclis Başkanlığı seçimiyle ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

YOĞUN MESAİ
BAŞKAN Erdoğan, dün Bahçeli ile görüşmesinin ardından peş peşe kritik kabuller gerçekleştirdi. Erdoğan, Bahçeli'nin ardından 14 milyon çalışanı ilgilendiren tamamlayıcı emeklilik sistemi ile ilgili kritik bir görüşme yaptı. Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve beraberindeki heyeti kabulünün ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u da kabul etti.

NECMETTİN ÖĞRETMEN UNUTULMADI
Erdoğan, Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ı şehadetinin 3. yıl dönümünde unutmadı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erdoğan, "Bu vatanın şehadete eren tek bir evladının kanı yerde kalmayacak" ifadelerini kullandı.

HASAN AY

Son dakika: Başkan Erdoğan ve Bahçeli görüşme sona erdi

Külliye’de kritik gündem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.