• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

bölgesel güç olduğunu kanıtladı’

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri korona virüs salgını sırasında sağlık sistemlerinin çökmesi sonucu vatandaşları bahçelerde tedavi etmek zorunda kalırken 'nin süreci başarı ile yürütmesi dünyanın dikkatini çekti.

‘Türkiye bölgesel güç olduğunu kanıtladı’
Giriş Tarihi: 30.6.2020

Son dönemde yapılan tüm uluslararası görüşmelerde Türkiye'ye övgü yağdı. Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, "Türkiye bölgesel güç olduğunu kanıtladı" dedi.

FRANSIZ TELEVİZYONUNDAN TÜRK HASTANELERİNE ÖVGÜ
ULUSLARARASI haber kanalı France 24 "Türk Hastaneleri Kovid-19'a karşı iyi bir yönetim modeli olarak öne çıkıyor" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde, 83 milyon nüfusta 200 binden az pozitif vakayla Türkiye'nin korona virüsle başarılı mücadele ederek öne çıktığı vurgulandı. Türkiye'nin başarısının hastanelerde de kendini gösterdiği belirtilen haberde, İstanbul Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Hastanesi'nin Kovid-19 ile mücadelede en faal hastanelerden biri olduğu, buranın yoğun bakım ünitesinde artık sadece 7 hasta bulunduğu ancak salgının en yüksek olduğu zamanda bile dolup taşmadığı kaydedildi. Haberde, aynı zamanda tedavi tercihinde daha çok serbestliğe sahip olduğu belirtilen Türkiye'deki hastanelerin korona virüsle mücadelede elde edilen iyi sonuçların da etkisiyle sağlık turizminde daha fazla öne çıkacağı dile getirildi.‘Türkiye bölgesel güç olduğunu kanıtladı’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA