• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan’dan Cudi’ye selam

’nın zirvesinde görev yapan askerlerin bayramını telefonda kutlayan Başkan , “Sağ olsun güvenlik güçlerimiz, verdikleri mücadeleyle buraları huzur beldeleri haline dönüştürdü” dedi

Başkan Erdoğan’dan Cudi’ye selam
Giriş Tarihi: 1.8.2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cudi Dağı'nın zirvesindeki Nuh Peygamber Üs Bölgesi'ne (Sefine) helikopterle geçerek askerlerin bayramını kutladı, askerlerle bayram namazını kıldı.

ZİRVEDE TELEFON GÖRÜŞMESİ
Bakan Soylu, telsizden bölgede görev yapan askerlerin bayramını tebrik etti. Mevzide nöbet tutan askerlerin aileleriyle telefonla görüşen Soylu, onlarla sohbet etti ve bayramlarını kutladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüşen Soylu, "Biz Cudi Dağı'nın en zirvesindeyiz, Sefine'de. Burası Hz. Nuh Peygamber'in geldiği yer olarak rivayet ediliyor. O yıllardan sonra yüz yıllarca bölge halkının hem ziyaret hem de ibadet mekanı olarak kullanılmış. Yaklaşık 40 yıldır da buraya Şırnaklılar gelemiyor. Şırnaklılar buraya gelirmiş ve Temmuz ayından sonra burayı bir ziyaretgah olarak kullanırmış. Allah razı olsun, sayenizde, terörle mücadelede ortaya koyduğunuz ve bütün milletimize verdiğiniz istikametle, kahraman güvenlik güçlerimize verdiğiniz istikametle şimdi buralar huzur alanı oldu. Cudi Dağı'nın en tepesinden bayramınızı tebrik ediyoruz" dedi.
HUZUR BELDESİNE DÖNÜŞTÜ
Bakan Soylu'nun telefonundan askerlere hitap eden Erdoğan, Mehmetçiğin Kurban Bayramı'nı kutladı. Erdoğan, "Ben de öncelikle Sefine sakinlerine şahsım, ailem, milletim adına en kalbi duygularla şükranlarımı bildirmek istiyorum. Gerçekten Cudi'nin mazisi maalesef hüzünlerle dolu. Tabii Gabar'da aynı hüzünleri hep yaşadık ama sağ olsun güvenlik güçlerimiz, verdikleri mücadeleyle buraları inşallah huzur beldeleri haline dönüştürdü. Ben tekrar bu vesileyle Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum" dedi.

Başkan Erdoğan’dan Cudi’ye selam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA