• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Psikoloji bölümü talimatı

Psikoloji bölümünün fakültesinde okunamayacağı yönünde gelen talepler üzerine harekete geçildi. Başkanı , Erdoğan’ın konunun uzmanlarından bilgi aldığını ve rapor hazırlanması yönünde ve ’na talimat verdiğini duyurdu

Psikoloji bölümü talimatı
Giriş Tarihi: 3.8.2020

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ,kişisel sosyal medya hesabından önemli bir paylaşımda bulundu. Altun, yüz binlerce kişiyi ilgilendiren Psikoloji alanındaki eğitim ile ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgi aldığını belirtti. Altun, Erdoğan'ın konu ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na rapor hazırlaması konusunda bizzat talimat verdiğini de aktardı.

RAPOR HAZIRLANACAK
Altun'un paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak Psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere Psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi. İstanbul Üniversitesi'nde Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bünyesinde Psikoloji Lisans Programı yer almış, psikoloji bölümünün açıköğretim fakültesinde okunamayacağı yönünde çok sayıda eleştiri gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'nun Erdoğan'ın talimatıyla bayram sonrası toplanma kararı aldığı öğrenildi.

LİDERLERE BAYRAM TELEFONU
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ile telefonda bayramlaştı.

İletişim Başkanlığı'ndan görüşmelere ilişkin yapılan açıklamaya göre, liderlerin karşılıklı olarak Kurban Bayramı tebriğinde bulunduğu, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel konularda işbirliğinin güçlendirilmesi kararlılığının vurgulandığı belirtildi.

Psikoloji bölümü talimatı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA