• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'den panik havası! Kemal 'ndan talimatı...

'nin kurma çaışmaları 'yi karıştırdı. CHP'de bir grup İnce'nin kalmasını isterken bir grup ise parti içinde adını haine çıkardı. CHP içinden Muharrem İnce'ye tepkiler yükselmeye başlarken, Muharrem İnce'den de CHP'ye 'Bölücü' tepkisi gelmişti. Genel Başkan Kemal , partililere, 'Susun, İnce'ye cevabı ben vereceğim' talimatı verdi

CHP'den panik havası! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce talimatı...

07.08.2020, 13:07

Ankara kulislerini çalkalayan Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiaları, CHP'yi derinden sarstı. Muharrem İnce'nin partiden ayrılaağına ihtimal veremeyenler büyük şok yaşarken, İnce'ye karşı hemen cephe açıldı. İnce'nin adı haine çıkarılırken, part içinde bir grup ise İnce'yi savundu. Panik havası yaşanan partide, Kılıçdaroğlu'ndan jet talimat geldi. Kılıçdaroğlu, İnce konusunda yalnızca kendisinin yanıt vereceğini söyledi, partililere 'Susun' dedi.

İNCE'NİN ADI HAİNE ÇIKTI

CHP'nin en eski üyeleri arasında yer alan ve partinin birçok kademesinde görev yapmış, son olarak da Cumhurbaşkanı adayı olmuş olan Muharrem İnce için CHP içinde 'hain' yakıştırması yapılıyor. Bazı partililer Muharrem İnce'yi hain olarak tanımlarken, İnce'yle aynı çizgide duranlar bu söyleme karşı çıkıyor.

PARTİDE PANİK VAR

Muharrem İnce'nin ansızın aldığı parti kurma kararı CHP'yi paniğe sevk etti. Oyları bölmesinden endişe edilen Muharrem İnce'nin ikna edilmesini savunanlar var. Ancak İnce'nin karşısındaki marjinal partililer ise gitmesi taraftarı. İnce'nin partiden ayrılmasına ihtimal verilmemesi üzerine yaşanan gelişmeler sonrası CHP'de hareketli günler yaşanıyor.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'SUSUN' TALİMATI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce'ye cevap veren veya hedef alan partililere talimat verdi. İnce konusunda kimsenin konuşmasını istemeyen Kılıçdaroğlu, cevabı kendisinin vereceğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye A Takımını kurduktan sonra yanıt vermesi bekleniyor. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun MYK'daki isimlerde sürprizler yaparak İnce'ye yönelişi engellemeye çalışacağı da gelen bilgiler arasında...

İNCE İÇİN BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA KURULTAY OLDU

İnce, uzun süredir parti ile ilgili sessizliğe bürünmüştü. Kurultaya kadar açıklama yapmayan İnce, aday da olmamıştı. Kılıçdaroğlu'na karşı partideki en güçlü muhalif olan İnce, kurultayda sıradan bir delege gibi en arkaya gönderilmişti. İnce için bu gelişme bardağı taşıran son damla oldu.

İNCE'DEN 'BÖLÜCÜ' ÇIKIŞI

İstanbul ve Ankara'da yoğun görüşme trafiğinde olan Muharrem İnce, kendisine yönelik gelen eleştirilere cevap verirken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Değişime imza veren milletvekillerini, belediye başkanlarını, kurultay delegelerini dışla sonra dostlarınla hayal kur. Bölücü olan kim?" sorusunu sormuştu.

SABAH

CHP'de kazan kaynıyor! Muharrem İnce giderse parti bölünecek İnce, CHP İzmir’den kimleri götürecek? CHP’de İnce panik başladı İnce yeni parti yerine SHP ile devam edebilir

CHP'den panik havası! Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce talimatı... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA