• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Atatürk portresi’ tartışmasında partiden atılan Nazlıaka döndü

‘Atatürk portresi’ tartışmasında partiden atılan Nazlıaka döndü
Giriş Tarihi: 11.8.2020

CHP'nin hafta sonu yaptığı Kadın Kolları 14. Olağan Kurultayı'nda, TBMM'de bir CHP'li milletvekilinin odasında bulunan Atatürk portresini kaldırdığı iddiasıyla çıkan tartışmaların ardından 2016'da partiden ihraç edilen eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka Kadın Kolları Başkanı oldu. Nazlıaka, 2019 yılında affedilip yeniden üyelik hakkını almıştı. Parti lideri Kılıçdaroğlu'nun desteklediği ve iki hafta önce PM'ye giren Nazlıaka, Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi. Nazlıaka için otel lobilerinde delege pazarlıkları yapıldığını iddia eden eski Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse ise, "Kadın iradesi yok sayılmıştır" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

‘Atatürk portresi’ tartışmasında partiden atılan Nazlıaka döndü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA