• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İnce’ye ’den ihraç yolları açıldı

İnce’ye CHP’den ihraç yolları açıldı
Giriş Tarihi: 3.9.2020

CHP'DE Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine 'Bin Günde Memleket Hareketi' adı altında bayrak açan Muharrem İnce, 13 Ağustos'ta yaptığı açıklamaların ardından yola çıkıyor. İnce, Memleket Hareketi'ni Sivas Kongresi'nin yıldönümünde yarın Sivas'tan başlatacak. İnce Sivas Kongre binasını, Madımak Oteli'ni ziyaret edecek. İnce'nin yapacağı il ziyaretlerinin ardından ikinci açıklamasını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi yapması bekleniyor.

İLK GİRİŞİM YALOVA'DAN
BU arada gözler ise parti yönetiminin İnce'yi ihraç edip etmeyeceğine çevrildi. Önceki gün bu yönde ilk girişimin başlatıldığı iddia edildi. İnce hakkında, parti disiplinine aykırı hareket ettiği için Yalova Merkez İlçe Başkanlığı'na ihraç başvurusu yapıldığı öğrenildi. İnce hakkında Merkez Disiplin Kurulu'nda değerlendirilmesi için dilekçe verip, suç duyurusunda bulunan parti üyesi Niyazi Şahin, "Burası bakkal dükkanı değil. Partinin tüzüğü, programı var. İnce parti suçu işlemektedir. Partiden ihraç edilmesi gerekir" dedi. Kılıçdaroğlu'nun ise kamuoyunda ilgi artacağı için İnce'nin ihracını istemediği kaydediliyor.

EVRİN GÜVENDİK

İnce’ye CHP’den ihraç yolları açıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA