• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kılıçdaroğlu '' sorusuna cevap veremedi

Vahşice katledilen 'in babası 'den canlı yayında kirli teklifi yapan ismi açıklamıştı. Gültekin, "'li Girgin bana 'davadan vazgeç' dedi. Kendisine para da teklif edildiğini belirten baba Gültekin, "Benim kızım satılık değil" demişti. Konuyla ilgili ise sessiz kaldı. Gazetecilerin sorusunu yanıtsız bıraktı.

Kılıçdaroğlu 'Süleyman Girgin' sorusuna cevap veremedi

31.12.2020, 19:04 Güncelleme Tarihi: 31.12.2020, 19:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Sarıyer'deki Atatürk Kent Ormanı'nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu'na, ziyareti sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti.

Ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen Pınar Gültekin'in babasının davadan vazgeçmesi için "Bana vazgeç diyen CHP'li Süleyman Girgin oldu" sözleriyle ilgili olarak sorulan soruya, "Buna yanıt verdim zaten" dedi.

SORU ALMAYACAĞIM

Kılıçdaroğlu'nun danışmanları ise "Soru alamayacağımızı belirttik" dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin'in Pınar Gültekin cinayetinin ardından babası Sıddık Gültekin'e telefon açarak davadan vazgeçmesini istediği iddiasına ilişkin bir son dakika gelişmesi yaşanmıştı.

Sıddık Gültekin iddiaları doğrulayarak kendisinden bu talepte bulunan kişinin Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu belirtmişti.

Baba Gültekin, "Ayın 16'sında kızım Muğla'da diri diri yakıldı. Ayın 23'ünde telefonum çaldı. Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu söyledi. Taziye dileklerinde bulundu, taziye kelimesinden sonra 'Davadan vazgeç' dedi bana" ifadelerini kullandı.

Pınar Gültekin'in babası açıkladı! İşte 'davadan vazgeç' diyen CHP'li Pınar Gültekin'in babası açıkladı! O kirli teklif kimden geldi? CHP'li vekil, 'İspatlanırsa istifa ederim' demişti! Pınar Gültekin'in babası: Ben de kendimi öldürürüm

Kılıçdaroğlu 'Süleyman Girgin' sorusuna cevap veremedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.