• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'erken seçim' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Erken seçim dayatması Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfıdır. " ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'erken seçim' açıklaması

22.01.2021, 18:36 Güncelleme Tarihi: 22.01.2021, 18:37

MHP lideri Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Devlet Bahçeli, açıklamasında Türkiye'nin gündeminde erken seçim olmadığını vurguladı.

Erken seçim dayatmasının, Türkiye'nin kaosa sürüklenme amacının gizemli ve şifreli kılıfı olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin teçhiz ve temin ettiği siyasi istikrar ve toplumsal huzurdan rahatsız olan, ülkemizin müstesna gelişme rotasından memnuniyetsizlikleri açığa çıkan malum siyasi partilerin eylem ortaklıklarıyla söylem birliktelikleri aleni boyutlara ulaşmıştır. Bu meyanda yaşananlar tecrübeyle sabit ve vakidir.

Cumhur İttifakı'yla ilgili yapılan kof ve kifayetsiz değerlendirmelerin esasen Türkiye'nin güçlü iradesine duyulan tahammülsüzlükten beslendiği ortadadır. Siyasetlerini dedikoduyla temellendiren partilerin aynı ezberleri devamlı surette dillerine dolamaları bir bakıma perişan ve pişkin hallerinin itirafnamesi niteliğindedir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sahip olduğu dengeli, dinamik ve dirayetli özellikler sayesinde kronikleşmiş sorunlara neşter vurulması siyasi krize umut bağlayanları zora sokmuş, hatta çuvallatmıştır.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'erken seçim' açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.