• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Berberoğlu için yeniden yargılama kararı

İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, AYM'nin "hak ihlali" kararının ardından Enis Berberoğlu hakkındaki infazın durdurulmasına hükmetti. Yeniden yargılama, dokunulmazlığın kaldırılması ya da milletvekilliğinin sona ermesiyle başlayacak

Berberoğlu için yeniden yargılama kararı

08.02.2021, 15:33

İstanbul 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin kararına uydu.
Mahkeme, CHP'li Enis Berberoğlu hakkında verilmiş kesinleşmiş hükmün ortadan kaldırılmasına karar verdi.

Ayrıca yeniden milletvekili seçilmesi nedeniyle yargılamanın durmasına hükmetti.
Mahkeme kararında, Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için Adalet Bakanlığı'na yazı yazılmasına da karar verdi.

Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanmasına dokunulmazlığının kaldırılması ya da milletvekilliğinin sona ermesinin ardından başlanacak.

Anayasa Mahkemesi, Enis Berberoğlu'nun milletvekili seçilmesi nedeniyle tekrar yasama dokunulmazlığını elde ettiğine dikkat çekmiş, yargılamaya devam edilerek siyasi faaliyette bulunma ve seçilme hakkının ihlal edildiğine hükmetmişti.
Berberoğlu için yeniden yargılama kararı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.