• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de görevini ’e devretti

Tanıtım ve Medya Başkanlığı'na getirilen , AR-GE ve Eğitim Başkanlığı görevini 'e devretti. Daha önce veri analiz çalışmalarında yer aldığını ifade eden Şen, bayrağı Hamza Dağ'ın elinden almanın kendisi için mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

AK Parti’de Hamza Dağ görevini Mustafa Şen’e devretti
AA

25.03.2021, 15:21

AK Parti'nin dünkü 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ardından yapılan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, daha önce AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hamza Dağ, Tanıtım ve Medya Başkanlığına getirildi. Hamza Dağ, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı görevini Mustafa Şen'e devretti. Parti genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Dağ, 20 senelik parti sürecinin 19 senesini iktidar olarak geçiren AK Parti'nin dün, "güven ve istikrar" sloganlı 7. Olağan Kongresi'ni ihtişamlı ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirdiğini söyledi.

Kongre sonucunda partiyi 2023 hedeflerine götürecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu ile Merkez Yürütme Kurulu üyelerinin belirlendiğini hatırlatan Dağ, şöyle devam etti:

"Artık kongre sürecini geride bırakıp bu kadrolarla hızlı bir şekilde 2023 hedeflerine ve 2023 seçimlerine doğru yola revan olacağız. AK Parti, 2023 seçimlerine giderken bugüne kadar 15 seçimde nasıl birinci parti olmuşsa milletimiz AK Parti'ye teveccühünü göstermişse yine milletimizin teveccühüyle 2023 seçimlerinde de ipi göğüsleyen parti olacaktır."

AR-GE Başkanlığı'nın adının yapılan tüzük değişikliğiyle AR-GE ve Eğitim Başkanlığı olarak düzenlendiğini, kendisinin de yaklaşık 4 yıldır bu görevi ifa ettiğini belirten Dağ, bu süreçte bayrağı biraz daha yukarıya çıkarmaya çalıştıklarını kaydetti. Dağ, "Bundan sonra da strateji üzerine hep beyin yormuş, kamuoyu çalışması işinin içinde olmuş Mustafa Şen, bıraktığımız yerden bu bayrağı çok daha ötelere götürecektir." dedi.

Dağ, kamuoyu araştırmalarının yapıldığı ve stratejileri ortaya koyan en önemli birimlerden biri olan AR-GE'nin aynı zamanda siyaset akademisi gibi faaliyetleri de yerine getirdiğini vurguladı.

Mustafa Şen de dün itibariyle AR-GE ve Eğitim Başkanlığı görevine getirildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Daha önce veri analiz çalışmalarında yer aldığını ifade eden Şen, bayrağı Hamza Dağ'ın elinden almanın kendisi için mutluluk ve onur kaynağı olduğunu söyledi.

AK Parti’de Hamza Dağ görevini Mustafa Şen’e devretti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.