• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

AK Partili 'dan açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı , uyuşturucu temin etmek suçundan gözaltına alınan ve kendisinin yakın çalışma ekibinde olduğu iddia edilen hakkında açıklamalarda bulundu. Dağ, Ayvatoğlu'nun genel merkezde çalıştığını, yakın ekibinin içinde çalışan biri olmadığını belirterek, 'İfadelere bakılırsa kendi içlerindeki mesele, arkadaşları ile ilgili konu. Orada bir takım şantajlar elimizde görüntüler var gibi bir takım şeyler söylenmiş'' dedi.

AK Partili Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması

29.03.2021, 13:58 Güncelleme Tarihi: 29.03.2021, 14:03

AK Parti Genel Merkezi'nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu, uyuşturucu temin etmek suçlamasıyla gözaltına alındı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ayvatoğlu'nun genel merkezde çalıştığını, yakın ekibinin içinde çalışan biri olmadığını belirterek, "İfadelere bakılırsa kendi içlerindeki mesele, arkadaşları ile ilgili konu. Orada bir takım şantajlar elimizde görüntüler var gibi bir takım şeyler söylenmiş'' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk'ün Ankara temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı:

Hamza Dağ, uyuşturucu temin etmek suçlamasıyla gözaltında olan Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili sorulara cevap verdi. Hamza Dağ, şunları söyledi:

KÜRŞAT AYVATOĞLU'NUN PARTİDEKİ GÖREVİ NEYDİ?
10 senedir vekiliz. Benim danışmanım zaten belli. Genel merkeze gelince Özel Kalem Müdürüm de belli. Bu arkadaş yakın ekipte çalışan biri değil. Kastamonu Belediyesi'nde çalışan, babası yok. Bu anlamda genel merkezde çalışsın diye referans oldu. Ar-Ge biriminde çalışan bir arkadaş. Devir teslim törenlerinde orada bulunması söz konusu oldu. Bundan çıkaracağımız dersler var. Partiye alırken başka araştırmalar da yapması lazım partinin. Bundan sonra çok daha dikkat etmeyi gerektirecek bir durum var. Bu mevzudan haberdar olur olmaz sosyal medyadan değil, direkt bize gelmiş olsaydı bu kişinin işine yine son verirdik, bundan bir gram tereddüt edecek durum partimizde siyaset yapan insanda söz konusu olamaz.

SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİK
Sözleşmesini feshettiğimiz gibi yargıyla alakalı boyutta da emniyette işlemler sürüyor. Halen takibini yapıyoruz. Hukuken mümkünse buna da olabilir. Kaçınacağımız nokta söz konusu olamaz. Hukuki olarak tam olarak oturmuyor. Hukuki olarak suçtan zarar gören pozisyonum yok. Belki sosyal medyada yer almış olmasından dolayı partimiz zarar gördü ama olayın kendisi ile alakalı zarar görmediği için... Daha çok dikkat etmemiz lazım olayını kendi içimizde daha çok değerlendireceğiz. Ortaya çıkan görüntülerde samimi olarak bize oy veren insanlardan üzülenler oldu. Onlardan helallik istiyorum. Ama asıl mesele burada böyle bir konu gündeme geldiğinde hangi partinin nasıl bir reaksiyon gösterdiği. Perşembe akşamı sözleşmesini feshettik. Bu konuda siyasallaştırmak isteyenlerin kendi partilerindeki taciz, tecavüz konularını 126 gündür konuşmayanları da not etmek gerekiyor.

BURADAKİ ESAS MESELE ZENGİNLEŞMENİN KAYNAĞI DENİYOR
Bir seneki süre zarfında bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yargının bu konuda eli açık. Elinde delil, belge olanlar, iddiasını ortaya koyanlar, ticaret yaparak değil de nüfus ticareti yaparak, belediye, kamu hizmetleri noktasında çalışma yaparak durum varsa yargının önü açık.

UYUŞTURUCU TEMİN ETTİ İDDİASI
Bunlarla ilgili benim bilgim yok. Araştırılması İçişleri Bakanlığı ve yargı tarafından yapılıyor. Uyuşturucu ile olan süreç Emniyet'te ve yargı no9ktasında devam edecek.

BİRLİKTE ÇALIŞIRKEN FARKLILIK FARK ETMİŞ MİYDİNİZ?
Ben uzun zamandır yakınımda çalışan biri olmadığı için, bizim sadece genel merkez mesaimiz yok. Bölgemize gidiyoruz. Memurluk yapan arkadaşlar var. Onlarla çok sıkı çalışma içinde olmazsınız. Çok yakın çalıştığım biri değil. Son dönemde 4-5 arkadaşta Covid vakası oldu. O dönem dışında yanımızda bulunmadı.

İÇİŞLERİ BAKANI ŞANTAJ ŞÜPHESİNDEN BAHSETTİ
İfadelere bakılırsa kendi içlerindeki mesele, arkadaşları ile ilgili konu. Orada bir takım şantajlar elimizde görüntüler var gibi bir takım şeyler söylenmiş. Bizim devir teslim töreninin olduğu akşam böyle bir durum ortaya çıktı.

SİZE YÖNELİK OPERASYON MU?
O konuda bir bilgiye sahip değilim.

AYVATOĞLU'NUN 'SİYASİ BÜYÜKLERE YAKIN OLURSAM DAHA GÜÇLÜ OLURUM' AÇIKLAMASI;
Böyle olduğunu zannetmiyorum. Belki kendini güçlü gösterme isteği, beklentisi, toplumda belki yer edinemeyince bizimle fotoğraf çektirince kendini güçlü göstermek istediği, gerçek öyle değil ama.... Hepimiz bir çok kişi ile fotoğraf çektiriyoruz, GBT'sine bakacak halimiz yok.

Siyasetin ana gündem maddesi olmamalı böyle şeyler. AK Parti olarak ülkeye kazandırdıklarımız var. Hayallerin, fikirlerin yarışması lazım. bizim çok yaptığımız ve yapacağımız işler var.

AK PARTİ'DE YENİ DÖNEM
Perşembe günü görev teslimi yaptık. Tanıtım medyanın çok boyutu var. Biri basın mensupları... Partimizi en iyi anlatan milletvekilleri, teşkilatımız var. Ben vekillerimizin daha aktif şekilde, zaten bu zamana kadar sahada çok bulundular, belki pandemi koşulları biraz zorlaştırdı ama vekillerle istişare yapıyoruz. 10'ar kişilik gruplar halinde. Bu sabah ilk toplantımızı yaptık. Onlar kendi fikirlerini söylüyor. Biz onlara kendilerine gündemle ilgili bilgilendirme yapacağımızı söylüyoruz. Bölgelerine gittiklerinde gündemi anlatmalarını istiyoruz.

YENİ ANAYASA VE MUHALEFETİN YENİ DÖNEM ÇAĞRISI
Ne zaman pozitif bir gündem olsa muhalefet özellikle CHP bunun önüne geçmek için sürekli bir şey yapıyor. Yeni dönemde yapma ile şu dönemde yapmak arasında ne fark olabilir. Yeni anayasa noktasında muhalefetin bizi zorlayıp masaya çekmesi lazım ama biz muhalefeti zorluyoruz. Vatandaş 2023'e kadar AK Parti'ye yetki verdi. Şu anda pandemiden kaynaklı sorunlar var ve çözümünü bekliyor vatandaş. Muhalefete bakacak olursanız geçen sene de seçim yapılacaktı. Gelin bu ülkeyi sivil anayasa ile buluşturalım. Bunlar bu noktada olumlu bir çalışma içinde olmasalar da biz çalışmalarımızı yapacağız.

Kürşat Ayvatoğlu, yeniden gözaltına alındı

AK Partili Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.