• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

23 Nisan Özel oturumu! TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamalar

23 Nisan Özel oturumu başladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, oturum açılışında konuşmasını gerçekleştirdi. TBMM Başkanı Şentop: Milli iradeye sahip çıkmak öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görevidir. ifadelerini kullandı.

23 Nisan Özel oturumu! TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamalar

23.04.2021, 14:14 Güncelleme Tarihi: 23.04.2021, 14:28

Son dakika haberi... TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, TBMM'nin açılışının 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, oturum açılışında konuşmasını gerçekleştirdi

İşte Şentop'un açıklamalarından satır başları...

Türkiye'nin modern anlamda temellerini atan milli mücadeleden haberdar olması, ders çıkarması gereken sadece biz değiliz. 100 yıl önce topraklarımızda geçen mücadeleden Batılılar baştan olmak üzere Türkiye ile teması olan her ülkenin öğreneceği çok şey vardır.

Milli iradeye sahip çıkmak öncelikle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin görevidir.

Türkiye'nin bütünlüğüne kastetmedikçe, şiddeti bir yöntem olarak kabul edip, teşvik edip, desteklemedikçe, tahakkuku milletin refahı ve devletin bekası için elzem olan hedeflere ket vurmadıkça bütün siyasi farklılıkların bu çatı altında yer alması, demokratik zenginliğimizdir.

23 Nisan Özel oturumu! TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.