• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aşıda yeni meslek grubu! Onlar da eklendi...

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, özel güvenlik sektöründe çalışan görevli, eğitici ve yöneticilerin randevu alarak Kovid-19 aşılarını yaptırabileceğini bildirdi.

Aşıda yeni meslek grubu! Onlar da eklendi...

12.06.2021, 10:58

Aşılama programına neredeyse her gün yeni meslek grupları dahil ediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, özel güvenlik sektörü çalışanlarının aşı randevularının tanımlandığını duyurdu.

Ülke genelinde görev yapan 331 bin 491 özel güvenlik görevlisi, 2 bin 248 özel güvenlik şirket, eğitim kurumu ve alarm izleme merkezi yöneticisi ile özel güvenlik eğitim kurumlarında eğitim veren 3 bin 339 uzman eğitici öncelikli aşı uygulaması kapsamına alındı.

Sağlık Bakanlığı'nca aşı randevuları tanımlanan özel güvenlik görevlileri, uzman eğiticiler ve yöneticiler, "enabiz.gov.tr" internet sitesinden randevularını alabilecek.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı tedarikinin sağlanmasıyla yeni meslek gruplarının programa dahil edildiğini söylemişti.

GIDA ÜRETİM VE DAĞITIM SEKTÖRÜ

Bakan Koca, Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Aşı programımızda meslek gruplarımızın tanımlanmasına devam ediliyor. Yarından itibaren gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları da programa dahil ediliyor. Bu güce güvenin" demişti.BERBER VE KUAFÖRLERİN DE AŞILANMASI BAŞLADI

Bakan Koca, aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlanacağını açıklamıştı. Dünden itibaren kuaför ve berberlerin de aşılaması başladı.

AVUKATLAR AŞILANIYOR

Yaş kısıtlaması olmaksızın avukatların aşılamasına da dün itibarıyla başladı. Bakan Koca verdiği müjdeyle " Bu güce güvenin" mesajını verdi.ULAŞIM SEKTÖRÜ AŞI PROGRAMINA DAHİL EDİLDİ

Şehir içi ve şehirlerarası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar ile taksi ve dolmuş esnafının da aşı programına dahil edildi.

Koca, bu meslek grubunda çalışanların aşılarını olabileceğini söylemişti.

YEŞİL PASAPORTLU İHRACATÇILARA AŞILAMADA ÖNCELİK

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yeşil pasaportlu ihracatçıların da aşılama programında öncelikli gruba dahil edildiğini açıkladı. Yeşil pasaportlu ihracatçılar, sisteme girerek aşı randevusu almaya başladı.KARGO ÇALIŞANLARI VE KURYELERİN AŞILAMASI BAŞLIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kargo çalışanlarıyla kuryelerin aşılanmasına başlandığını açıkladı. "Artık iyice hızlandık" mesajını paylaştı.

YAZ AYLARINDA AŞILAMADA VİTES ARTIRILACAK

1 Haziran'dan itibaren 50 yaş üzeri vatandaşların aşılanması başladı. 14 Haziran'dan itibaren de 40 yaş üstü kişiler aşı randevularını alabilecek.

Haziran ayında yeni gelecek aşılarla birlikte 20'li yaşlara kadar inilmesi planlanıyor. Bakan Koca, "Vaka sayılarındaki düşüşü kalıcı kılmak için gayretlerimiz devam edecek. Birlikte mücadele ederek başardık, birlikte mücadele ederek salgını sona erdireceğiz" dedi.BİONTECH AŞISINI AİLE HEKİMLERİ DE YAPIYOR

BioNTech aşısı bugüne kadar saklama koşulları ve olası yan etkilerine karşın sadece hastanelerde yapılabiliyordu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde BioNTech aşılarına erişimin kolaylaştığının müjdesini vermişti.

Koca, "BioNTech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-Nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz" duyurusunu yapmıştı.

Aşıda yeni meslek grubu! Onlar da eklendi... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.