• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan cuma çıkışı önemli açıklamalar

Son dakika haberi...Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kıldığı Cuma namazının ardında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "KKTC parlamentosunda güzel bir adımın müjdesini vereceğiz." dedi.

Son dakika: Başkan Erdoğan’dan cuma çıkışı önemli açıklamalar
DHA

16.07.2021, 14:20 Güncelleme Tarihi: 16.07.2021, 14:47

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da kıldığı Cuma namazının ardında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "KKTC parlamentosunda güzel bir adımın müjdesini vereceğiz." dedi.

Erdoğan, cuma namazını Ayasofya Camii'nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan namaz sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, KKTC ziyaretiyle ilgili soruya, "Geniş bir heyetle KKTC ziyaretini gerçekleştireceğiz. Birinci gün KKTC parlamentosunda milletvekillerine sesleneceğiz. Müjdesini orada vereceğiz, hazırlıklarımızı tamamladık, bir müjdemiz var" dedi.


Erdoğan, Rize ve Almanya'daki sel felaketinin sorulması üzerine, Almanya'dan yardım konusunda talep gelmediğini belirtti. Erdoğan Rize'de 6 can kaybının olduğunu belirterek, "Rizemiz daha doğrusu doğu Karadenizimiz felaketlerle karşı karşıya çünkü bol yağış alan bir bölge. Çay bitkisi gübreleme tekniği nedeniyle aldığı yağmurla balçığa dönüşüyor. Onlar hep birlikte aşağı doğru iniyor" diye konuştu.

Erdoğan, 15 Temmuz programlarının nasıl geçtiğinin sorulması üzerine, "Öncelikle dün Şafak Vakti filmi vizyona girdi. Bu vesileyle ulusal ve uluslararası yayınlar yapıldı, 3 bin 876 proje ulusal ve uluslararası gerçekleştirildi. Külliyemizin hemen karşısında bir 15 Temmuz Demokrasi Müzesi açtık. Dijital bir müze. Bu sadece ulusal değil uluslararası anlamda da dünyaya çok iyi mesajlar verecek" dedi.

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan cuma çıkışı önemli açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.