• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan KKTC'de ne müjde verecek?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta yapılacak KKTC ziyaretinde bir müjde vereceğini açıklamıştı. Erdoğan'ın açıklayacağı müjde KKTC başta olmak üzere Ada'nın Güney kesiminde ve Yunan tarafında da merakla bekleniyor. Peki Başkan Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ne? İşte detaylar...

Başkan Erdoğan KKTC’de ne müjde verecek?

18.07.2021, 12:16

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Ayasofya Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrası KKTC'de bir müjde açıklayacağı bilgisini vermişti."MÜJDEYİ ORADA VERECEĞİM"
Başkan Erdoğan'ın ''Kuzey Kıbrıs'a, müjdesini orada parlamentoda vermek istiyorum, güzel bir adımımız var, ön çalışmalarını bitirdik'' ifadeleriyle duyurduğu bu haber sonrası ise başta KKTC olmak üzere dünyanın gözü Pazartesi gerçekleşecek ziyarete ve açıklanacak müjdeye çevrildi.
Müjde konusunda ise çeşitli senaryo ve tahminler var.

KKTC'Yİ TANIMA SİNYALLERİ
Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre KKTC'nin tanınmasıyla ilgili kritik sinyaller var. KKTC'ye heyetler gönderen Türk Cumhuriyetlerin bulunması KKTC'de diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi ve tanıma sinyali olarak görüldü.

AZERBAYCAN'DAN ÖNEMLİ TEMAS
Azerbaycan Meclisi dostluk grubundan 5 milletvekilinin Lefkoşa'da 3 gündür temaslarda bulunması, bu ihtimali güçlendirdi.

KAPALI MARAŞ DÜNYAYA MI AÇILACAK?
Başkan Erdoğan, kasım ayında ziyaret ettiği, açılım süreci devam eden Maraş kentine ikinci ziyaretini gerçekleştirecek, millet bahçesi ve restorasyonu tamamlanan Bilal Ağa Mescidi (Vakıflar Cami) açılışını yapacak. Bu noktada Kapalı Maraş'ın yeniden dünyaya açılması. Rumların en fazla merakla takip ettiği konu olarak görülüyor.

KATAR'LA ANLAŞMA İHTİMALİ!
Katar'la KKTC üzerinden bazı anlaşmalar da yapılabilir. Bu konuda da çeşitli tahminler var.

GEÇİTKALE SİHA ÜSSÜNE DÖNÜŞEBİLİR
Geçitkale Havalanı, SİHA üssüne dönüştürülebilir. Bu konunun resmen ilan edilebilme ihtimali de dile getiriliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 19-20 Temmuz'da KKTC’yi ziyaret edecek

Başkan Erdoğan KKTC'de ne müjde verecek? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.