• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan, selde oğlu vefat eden baba Cemal Akın ile telefonda görüştü

Son dakika haberleri... Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinin yaraları sarılıyor. Başkan Erdoğan, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinde bir oğlunu kaybeden Cemal Akın ile telefonda görüştü. Erdoğan acılı babaya başsağlığı diledi.

Başkan Erdoğan, selde oğlu vefat eden baba Cemal Akın ile telefonda görüştü

15.08.2021, 19:53

Devlet Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinin yaraları sarmak için tüm imkanlarıyla sahada yer alıyor.

Kastamonu'nun birçok ilçesi sel felaketinden etkilendi. En çok etkilenen ilçe ise adeta sular altında kalan Bozkurt oldu. İlçede yer alan Ezine Çayı'nın taşması sonucu birçok bina ve işyeri sular altında kalırken, birçok vatandaş da hayatını kaybetti.

SOYLU'DAN TAZİYE ZİYARETİ
Sel felaketinde hayatını kaybedenlerden biri de 48 yaşındaki Harun Akın'dı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Bu esnada baba Cemal Akın, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini dile getirdi. Bakan Soylu, babanın bu isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı ve görüşme sağlandı.

BAŞKAN ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Erdoğan acılı babaya başsağlığı diledi. Ayrıca acılı annenin de kimsesinin olmadığını ve polis olan oğlunun yanında olmasını istediğini söylemesi üzerine Bakan Soylu, talimat verdi.

ACILI BABANIN POLİS OĞLU İÇİN TALİMAT
Bakan Soylu'nun talimatı üzerine acılı ailenin polis olan oğullarının 1 ay geçici görevlendirme ile Bozkurt ilçesine gelmesine karar verildi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyareti sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Soylu paylaşımında, "Kastamonu Bozkurt'ta yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden hemşehrimiz Harun Akın'ın taziyesindeyiz. Rabbim, ailesine sabr-ı cemil ihsan eylesin. Makamı âlî olsun inşallah" ifaadelerine yer verdi.


Başkan Erdoğan, selde oğlu vefat eden baba Cemal Akın ile telefonda görüştü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.