• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Hangi kararlar alınacak?

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Gündemde ise aşılama ve yüz yüze eğitim var. Kritik toplantıdan hangi kararlar çıkacak? İşte masadaki konular ve detayları...

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Hangi kararlar alınacak?

18.08.2021, 10:48

Son 24 saatte 294 bin 561 Kovid-19 testi yapıldı, 21 bin 692 kişinin testi pozitif çıktı, 183 kişi hayatını kaybetti. Aşılama haritasında; Çorum, Ardahan ve Mersin mavi kategoriye geçen iller arasında yer aldı. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kontrollü hareket etmez, tedbirlere uymazsak aşı ile bağışıklık elde edene kadar kayıplarımız olacak. Tedbirli olup aşımızı hemen olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Detayları A Haber muhabiri Ece Altuğ Aktardı. Altuğ, "Kovid-19'da tablosunda dalgalı bir seyir görüyoruz dolayısıyla bu seyir nasıl ilerleyecek, vakaların artması durumunda ne gibi tedbirler alınacak, yeniden kısıtlama gelecek mi? İşte tüm senaryolar bugünkü toplantıda ele alınacak." dedi.

AŞI OLMAYANLARA KISITLAMA OLACAK MI?
Merak edilen başka noktalarından biri de aşı konusu şunun sinyallerini alıyoruz herhangi bir zorunluluk gelmeyecek ama bunun yerine aşı olmayanlar için bazı alternatifler söz konusu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM
6 Eylül'de okulların açılması planlanıyor. Hangi kurallar çerçevesinde öğrenciler okullarına dönecek? Buna ilişkin de Bilim Kurulu bir değerlendirme yapacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde aşı konusunda istenilen seviyeye ulaşılmadı. Bu konuda nasıl teşvik yolu izlenecek yine toplantıda verilecek kararlar içerisinde yer alıyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Hangi kararlar alınacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.