• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: Kabine toplandı! İşte masadaki konular

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Başkan Erdoğan liderliğinde toplandı. Masada Kovid-19 ile mücadele, yüz yüze eğitim ve Afganistan'daki gelişmeler olacak.

Son dakika: Kabine toplandı! İşte masadaki konular
SABAH

06.09.2021, 09:46 Güncelleme Tarihi: 06.09.2021, 16:36

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Bakanlar Kurulu bugün toplandı. Yeni kabine toplantısının planlandığı gibi bugün toplanacağı öğrenilirken zirve sonrasında Başkan Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Başkan Erdoğan liderliğinde yapılacak bakanlar kurulu toplantısında Salgınla mücadele, ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ele alınacak.

İşte kabinenin gündeminden öne çıkanlar:

YÜZ YÜZE EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kabine toplnatısında yüz yüze eğitim ve okullarda hayata geçirilen tedbirleri paylaşacak. Eğitimin aksamaması için üniversitelerde alınan önlemler de değerlendirilecek.
SAĞLIK BAKANI DA SUNUM YAPACAK
Diğer yandan koroanvirüsle mücadelede güncel vaka ve vefat sayıları, bu sayıların içindeki aşı durumuna ilişkin istatistikler, aşılama ve test sürecine dair veriler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kabinede paylaşılacak.

AFGANİSTAN'DA SON DURUM VE GÖÇ TEHDİDİ
Kabine'nin bir diğer önemli gündemi de Afganistan'daki gelişmeler ve olası göçmen tehdidi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınır bölgelerinde illerde alınan tedbirleri anlatacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yürütülen diplomasi trafiğinin detaylarını Kabine'de paylaşacak.

Ayrıca ekonomideki gelişmeler ve tedbirler de masada olması beklenen diğer bir gündem maddesi.

Son dakika: Kabine toplandı! İşte masadaki konular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.