• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki işçi buluşmasında konuştu: Çalısanlarımızın yanındayız

Çalışan haklarını koruma noktasında diğer birçok kalemden imkanları zorlama pahasına feragat ederek alın teri, gelir ve işçinin refahı için çalıştıklarını belirten Erdoğan, “Milli gelirin artış oranından çok fazla olan asgari ücret artışı bunun ispatıdır. Türkiye’yi en üst seviyeye çıkarma hedeflerimize sıkı sıkı bağlıyız” dedi

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki işçi buluşmasında konuştu: Çalısanlarımızın yanındayız

15.9.2021

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde işçilerle buluşma programında konuştu. Burada önemli mesajlar veren ve ekonomik verilerin pandemi öncesinin bile üzerine çıktığını aktaran Erdoğan, "Hedeflerimize sıkı sıkıya bağlıyız" dedi. Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:

TERCİHİMİZ ÇALIŞANDAN YANA
Farklı sektörlerde alın teriyle ekmeklerini kazanan kardeşlerimle bugün bu gazi mekanda, milletin evinde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. Türkİş Başkanımız ve Çalışma, Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum. Gönüllerinizden kopup gelen şu sevgi için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Hayatına İETT'de işçi olarak başlamış, siyasetin her kademesinde bulunmuş bir kardeşinizim. Emeğiyle alın teriyle çalışmanın hem yorgunluğunu hem de bu şekilde helal rızık götürmenin verdiği manevi hazzı çok iyi biliyoruz. Çalışmak kadar emeğinin karşılığını almanın ne kadar önemli olduğunun da gayet farkındayız. Bu hakların temini için gerektiğinde imkanları zorlama pahasına tercihimizi hep çalışanlarının emeklerinden yana kullandık.REFAH YÜKSELTEN FORMÜLLER
Asgari ücreti 16 kata yakın artırmamız milli gelire oranla bakıldığında en somut örnek olarak karşımızdadır. Tüm toplu sözleşme görüşmelerinde hep çalışanlarımızın gelir ve refahını yükseltecek formüller üzerinde durduk. Kamu ve özel sektörü benzer yönde hareket etmeye yönelttik.

HEDEFİMİZE SIKICA BAĞLIYIZ
Salgın ve saldırılar nedeniyle yavaşlasak da süratli bir toparlanma ile salgın öncesinin bile üzerine çıktık. Göstergeler ekonomideki pozitif yükselişin artarak süreceğine işaret ediyor. Allah'ın izniyle büyük ve güçlü Türkiye silueti ufukta gözükmüştür. Çalışanlarımızın refahı ve ekonomide Türkiye'yi en üst seviyeye çıkarma hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız. Ülkemizin siyasetten ekonomiye savunmadan altyapıya her alanda katettiği mesafeti görenlerin panikleri doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Erdoğan, Steinmeier İLE GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile görüştü. Görüşmede Türkiye ve Almanya ilişkileri ile Afganistan konusu ele alındı. Erdoğan, Steinmeier ile görüşmesinde katılım müzakereleri, Gümrük Birliği ve vize serbestisi konularında AB'nin süratle adım atması gerektiğini ifade etti. Görüşmede Türkiye'nin yeni bir göç yükünü kaldıracak kapasitesi olmadığı da vurguladı.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki işçi buluşmasında konuştu: Çalısanlarımızın yanındayız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.