• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Organize çekirgeler

Nitelikli dolandırıcılık suçu iddiasıyla 28 ilde ‘Çekirge Operasyonu’ başlatıldı. Devleti milyonlarca lira zarara uğratan 20 suç örgütünden 386 şüphelinin 235’i hakkında gözaltı kararı verildi.

Organize çekirgeler

13.10.2021

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ekiplerince kolay yoldan haksız kazanç elde edenlere yönelik çalışma başlatıldı. 9 ay süren çalışmada, 28 ilde SGK'yı milyonlarca lira zarara uğratan 20 örgütlü yapı ve 386 şüpheli tespit edildi.

Ankara, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, Kırıkkale, Kütahya, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Rize, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yalova ve Zonguldak'ta yüzlerce kişiyi mağdur eden ve devleti milyonlarca TL zarar uğratan 20 örgütlü yapı içinde faaliyet yürüten 386 şüpheliden 235'i hakkında gözaltı kararı verildi.

SINAVA DUBLÖR SOKTULAR
Şüphelilerin, sahte engelli raporu, usulsüz reçete, sahte PCR testi ve usulsüz sigorta primi düzenledikleri; bazılarının da telefon dolandırıcılığı, saadet zinciri, falcılık ve medyumluk yaptıkları belirlendi. Hazine arazilerinin, gayrimenkullerin satışlarında usulsüzlük yaptığı da saptanan şüphelilerin, naylon fatura, usulsüz belge, ihalede usulsüzlük yaptıkları ve dublör kullanarak sınavlara başkasını soktukları belirlendi.

İHSAN KARATAŞ

Organize çekirgeler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.