• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Suriye’deki operasyonlar öncekilerden farklı olacak

Suriye’deki operasyonlar öncekilerden farklı olacak

13.10.2021

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada verdiği Suriye mesajı, gözleri tekrar bu bölgeye çevirdi. Konuyu değerlendiren güvenlik ve terör uzmanları, Suriye'de terör örgütlerine yönelik operasyonların geçmiştekilerden daha farklı bir taktikle icra edileceğini dile getirdi. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Başkan Erdoğan'ın 'bölgedeki güçler' ifadesiyle Rusya, ABD ve İran'ı kast ettiğini ifade etti.

'NOKTASAL SALDIRILAR'
BÖLGEDE aktif olarak sahada başka bir yabancı yapı olmadığını söyleyen Yarar, "Geçmiş örneklerinde bunları engellemekle ilgili bir niyetleri yok. O zaman sonuçta şöyle olacak; Bir süre biz bu görüşmeleri göreceğiz. Ardından bu süre zarfında bölgede yığınaklanmaları göreceğiz. Ardından hava şartları, konjonktürel şartlar da yapılırsa bir bölgede operasyon icra edilecektir. O bölgenin neresi olduğunu hep beraber göreceğiz. Ben bu sefer bir alanın temizliğinden çok terör örgütünün noktasal ikmal merkezlerine karşı bir saldırı olacağını düşünüyorum. Bu geçmişteki operasyonlardan farklı olacaktır. Çünkü bugün geldiğimiz noktada hemen yarın sabahleyin bir operasyon başlayacak demek çok da akılcı değil" dedi.

NEFESİMİZ ENSELERİNDE
GÜVENLİK ve Terör Uzmanı Emekli İstihbarat Albay Coşkun Başbuğ da, yapılacak harekatla teröre destek verenlere de cevap verileceğini ifade etti. Başbuğ, "Irak coğrafyasında hızlı bir hareketlenme var. Orada Kandil, Sincar gibi denklemleri değerlendirmiştik. Oraların inşallah terörle mücadelesi sona erdiğinde bu bölgede muhakkak bir harekatın yapılacağını ve terör ile teröre destek verenlerin de hak ettikleri cevabı bu sahada alacağını düşünüyorum. Mehmetçiğin nefesini, Mehmetçiğin postal sesini beyinlerinde hissedecekler" ifadelerini kullandı.

■ FATİH ŞENDİL

Suriye’deki operasyonlar öncekilerden farklı olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.