• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yerli aşı TURKOVAC muhalefete dert oldu

Yerli aşı TURKOVAC muhalefete dert oldu

26.11.2021

KOVİD-19'A karşı mücadele kapsamında Kasım 2020'de çalışmaları başlatılan yerli inaktif aşı TURKOVAC'ın kullanımı için Acil Kullanım Onayı başvurusu yapıldı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yerli aşı çalışmaları hakkında konuşan Sağlık Bakan'ı Fahrettin Koca, başvuru müjdesini duyurdu.

"SEVİNMENİZİ BEKLERDİM"
YIL sonuna kadar aşının yaygın kullanıma gireceğini ümit ettiğini dile getiren Bakan Koca, "Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın vatanımıza, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim" ifadelerini kullandı. Ancak Koca'nın aşı müjdesi, muhalefet cephesinde memnuniyetsizlikle karşılandı. Bakan Koca'nın müjdesi sonrası muhalefet sıraları, aşı müjdesini küçümseyip "1800'lerden beri aşı yapıyoruz" ifadeleriyle uğultular başlattı. Bakan Koca, uğultular sonrası ise muhalefet sıralarına dönerek "Türkiye ve Türkiye'deki bilim insanlarına güvenin. Bugün sevinmenizi beklerdim ama anlıyorum ki üzülüyorsunuz" ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Yerli aşı TURKOVAC muhalefete dert oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.