Cezaevinde sinema keyfi

Giriş Tarihi:11.11.2009, 19:13 Güncelleme Tarihi:11.11.2009, 19:13
Adalet Bakanlığı’ndan alınan izinle Bodrum Cezaevi’ndeki toplam 58 tutuklu ve hükümlü, Nefes’i heyecanla seyretti
ZEKİ ÖZKESKİN (BODRUM)

Bodrum Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlüler, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organizasyonuyla, son günlerde adından sıkça söz ettiren "Nefes" filmini izledi. Bodrum Cine Marin'e ait sinema sistemi, Adalet Bakanlığı'ndan alınan izin ve Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın organizasyonuyla, Bodrum Cezaevi'ne kuruldu. Cezaevindeki 58 tutuklu ve hükümlü, Irak sınırına yakın bölgede görevli bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin hikayesini anlatan "Nefes"i, nefeslerini tutarak izledi.

SOSYAL ETKİNLİK
Bodrum Cezaevi'nden Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Adnan Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Behçet Tufan Turan'ın isteğiyle düzenlediklerini söyledi. Film gösteriminin cezaevi adına güzel bir organizasyon olduğunu belirten Kahraman, "Hükümlü ve tutuklulardan, sosyal etkinlik yapılması yönünde talep geliyordu. Bu etkinlik, Bodrum'da ilk olma özelliği taşıyor. Nefes filminin seçilmesinin özel bir amacı yok. Şu anda vizyonda ve çok seyredilen bir film olduğu için onu seçtik" dedi.
Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle cezaevinde bir de saz kursu düzenlediklerini belirten Kahraman, "Satın aldığımız 5 sazı, koğuşlara dağıttık. Haftada bir gün öğretmen geliyor, kurs veriyor" diye konuştu. Bodrum Esnaf ve Sanayicileri İşadamları Derneği (BESİAD) Başkanı ve sinema şirketinin sahibi Cenk Sezgin, filmin cezaevinde gösterilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.