İlk yarı finalist Karşıyaka Anadolu Lisesi

Giriş Tarihi:28.02.2010, 18:42 Güncelleme Tarihi:28.02.2010, 18:42
'2010 İzmir Liselerarası Bilgi Yarısması'nın elemelerinde Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi ve Foça Cemil Midilli Lisesi'ni geride bıraktı
ŞİRVAN BEKTAŞ (HABER MERKEZİ)

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeni Asır TV'nin ortaklaşa düzenlediği '2010 İzmir Liselerarası Bilgi Yarısması' başladı. Ön elemelerde 310 lise arasından ilçelerinde birinci olan 30 okulun, 10 grup halinde yarıştığı yarışmada ilk yarı finalist Karşıyaka Anadolu Lisesi oldu. Gruplarında birinci olan okullar yarı finalde karşılaşacak.

FİNAL 24 MAYIS'TA
Yarı final yarışmaları 3-10 ve 17 Mayıs'ta yapılacak. Ön elemeler ve yarı final yarışmaları Yeni Asır TV ekranlarından her Cumartesi Egelilere aktarılacak. Büyük final ise, 24 Mayıs'ta gerçekleşecek.
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeni Asır TV'nin, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Konak Belediyesi ve Pizza Tomato'nun sponsorluğunda, Mopak ve Korusu'nun destekleriyle düzenlenen yarışmanın ilk yarı finalisti belli oldu. Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi, Foça Cemil Midilli Lisesi ve Karşıyaka Anadolu Lisesi öğrencileri arasında geçen yarışı, Karşıyaka Anadolu Lisesi kazandı. Yarışmada Foça Cemil Midilli Lisesi'ni Elçin Kurt, Süleyman Atilla, Hande Şahin, Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi'ni Fatma Yelda Yerman, Volkan Yatı, Büşra Barın, Karşıyaka Anadolu Lisesi'ni ise Ali Kemal Yıldız, Berkin Akbaydar ve Berna Özkan temsil etti.

Öğrencileri hediyeler bekliyor
Finalde yarışacak üç okul birer masaüstü bilgisayar, birinci okulun öğrencileri dizüstü bilgisayar, ikinci okulun öğrencileri masaüstü bilgisayar, üçüncü okulun öğrencileri i-pod kazanacak. Öte yandan finale kalan okulların altı öğrencisi, Konak Belediyesi tarafından Müjdat Gezen Sanat Okulu'ndan altı aylık burs kazanacak. Öğrenciler, bale, drama, klasik gitar, pop gitar, piyano, keman, yan flüt ya da resim kurslarından dilediklerini tercih edebilecek. Ayrıca Pizza Tomato, yarışmalarda pizzalarını gençlere tattıracak. İzmir Ekonomi Üniversitesi ise birinci olacak okulun öğrencilerinden İzmir Ekonomi Üniversitesi bölümlerini tercih edene eğitim süreci boyunca tam burs verecek.

Hangi okullar ne zaman yarışacak?
2. grup: 1 Mart Pazartesi

Konak-Namık Kemal Lisesi
Kiraz-Kiraz Çok Programlı Lisesi
Buca-85. Yıl Anadolu Lisesi

3. grup: 8 Mart Pazartesi
Tire-Tire Anadolu Öğretmen Lisesi
Torbalı-Torbalı Anadolu Lisesi
Bayraklı-Gümüşpala Anadolu Lisesi

4. grup: 15 Mart Pazartesi
Seferihisar-Asil Nadir Çok Programlı Lisesi
Çiğli-Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi
Dikili-Semih Tınay Anadolu Lisesi

5. grup: 22 Mart Pazartesi
Bornova-İzmir Fen Lisesi
Karabağlar-İzmir Anadolu Lisesi
Çeşme-Hacı Murat Hatice Özsoy Anadolu Lisesi

6. grup: 29 Mart Pazartesi
Gaziemir- Kipa 10. Yıl Lisesi
Kemalpaşa- Özel Yamanlar Bedri Şaşal Lisesi
Selçuk- İMKB Anadolu Lisesi

7. grup: 5 Nisan Pazartesi
Aliağa-Aliağa Anadolu Lisesi
Narlıdere-Narlıdere Anadolu Lisesi
Menderes-Menderes Anadolu Lisesi

8. grup: 12 Nisan Pazartesi
Saat: 11.00
Ödemiş-Ticaret Odası anadolu Öğretmen Lisesi
Karaburun-Mordoğan Fatma Emin Karaağaç Denzcilik Meslek Lisesi
Balçova-Sacide Ayaz Lisesi

9. grup: 12 Nisan Pazartesi
Saat: 13.00
Güzelbahçe-60. Yıl anadolu Lisesi
Menemen-Malhun Hatun Lisesi
Beydağ-Cumhuriyet Lisesi

10 grup: 26 Nisan Pazartesi
Kınık-Kınık Lisesi
Urla-Urla Lisesi
Bayındır-Kız Teknik ve Meslek Lisesi
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.